"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, kaip susitaikyti su išsiskyrimu? Atskirai gyvename jau pusantrų metų tačiau jausmai iš mano pusės jai vis dar yra. Turime vaikų, tenka bendrauti, vaikų šventės, būreliai ir kita bendra veikla ir tai atrodo dar labiau apsunkina situaciją. Bendraujame gražiai, nesipykstame ir kartais atrodo jog ir ji dar turi šiltų jausmų man nors ir teigia, kad pradėjo naujus santykius. Teigia, kad mato pagerėjusį bendravimą tačiau nori judėti pirmyn ir kartoja man, kad taip pat turėčiau judėti pirmyn. Deja vis negaliu to priimti kaip normos, norisi bandyti sulipdyti šeimą… Pats bandžiau “judėti pirmyn” tačiau niekaip negaliu pamiršti jos ir tai trukdo naujiems santykiams pradėti. Tarsi užburtas ratas kuris niekaip nesibaigia…

paklausė 2023 Spl 4 Santykiai poroje Anonimas

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū už laišką. Savo laiške keliate klausimą: kaip susitaikyti su išsiskyrimu. Rašote apie tai, kad gyvenate atskirai, tačiau jausmai niekur nedingo. Kadangi turite vaikų, tai neišvengiami ir susitikimai, kurie, kaip suprantu, dar labiau  apsunkina situaciją. Šiuo metu Jūsų buvusi antra pusė turi naujus santykius, ir Jums aiškiai yra pasakiusi, kad nori judėti toliau, tačiau Jums norisi susigrąžinti santykius ir grįžti į šeimą. Sakote, kad bandėte judėti pirmyn, tačiau viskas tarytum užburtame rate, ir tai trukdo pradėti naujus santykius,
Skyrybos visada yra netektis, kurią tenka išgedėti, tad ir turi būti sunku, turi skaudėti, su tuo skausmu kurį laiką reikia leisti sau pagyventi, jį priimti, įsisąmoninti, nes kuo labiau bėgame nuo to, kas skauda, - tuo greičiau mus tai pasiveja ir ilgiau trunka.  Pabandykite įsiklausyti į savo kūną ir suprasti kaip pasireiškia tas emocinis skausmas (pvz.: spaudžia krutinę, gelią širdį, gumulo jausmas gerklėje ar pan) - čia gali padėti meditacijos pratimai, jausmų išrašymas lape, - taip lengviau paleisti emocijas. Tik neužsibūkite su tuo per ilgai - dėmesio nukreipimas į patinkančią muziką, gerą filmą, smagią knygą,  gerą treniruotę  ar pan, - taip pat naudingas.
Šalia skyrybų greta eina praeities prisiminimai, apie tai kas buvo patirta kartu, bendri išgyvenimai ir ateities įsivaizdavimas (kaip būtų ateity, jei vis dar būtumėm kartu). Kuo viltis atkurti santykius - didesnė, tuo skaudžiau susitaikyti su skyrybų faktu. Santykius atkurti įmanoma tik dviems  žmonėms to norint ir dėl to stengiantis, jei padarėte viską galėjote, o buvusi antra pusė - aiškiai ir užtikrintai išsako, kad jau viskas -  susitaikymui su realybe ir paleidimui šioje situacijoje reikėtų skirti daugiausiai energijos. Labai svarbu susitaikyti su faktu, kad tai pabaiga.  Čia į pagalbą galėtų ateiti psichologas/psichoterapeutas, su kuriuo būtų lengviau praeiti šį tarpsnį. Galite apsvarstyti ir grupinę terapiją (skirtingų istorijų išklausymas padeda ir savyje atpažinti, bei  įvardinti tam tikrus kylančius jausmus ir emocijas).
 Labai svarbu kiekvieną dieną rasti kažką - kas pradžiugintų, arba surasti naujų veiklų/pomėgių sąrašą, bendraukite su naujais žmonėmis, tai padeda atitolinti mintis ir išeiti iš užburto rato jausmo.  Svarbu ir laikas tik sau (sportas, miegas, baseinas,  visavertė mityba, poilsis, mėgstama knyga ar pan). 
Labai svarbu ir suprasti, kokio žmogaus ateityje norėsis šalia savęs, su kokiomis savybėmis, vertybėmis, ko norėsite iš santykių ir ką galėsite duoti juose pats. Dabar būtų pats tinkamiausias laikas save tobulinti, dirbti su savimi (tiek išore tiek vidumi) ir taip po truputį artėti prie tokios savęs versijos, kokią norite savyje matyti. 
Tai, kas dabar vyksta Jūsų viduje - yra laikinas periodas, tik turite pats sau padėti. Svarbu suprasti kokias pamokas išsinešate iš buvusių santykių, ko nekartotumėte ateities santykiuose, ką darytumėte kitaip. 
Tam, kad galėtumėte džiaugtis ateitimi ir dabartimi - turite uždaryti duris į praeitį.
Kantrybės ir tvirtybės, Ingrida

atsakytas 2023 Lap 12 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
571 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų