"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,
Norėčiau pradėti nuo to, kad visą gyvenimą buvau vienturtė ir man labai trūko brolio ar sesers. Žinau, kad niekada jų nebeturėsiu (mano tėvams jau nemažai metų, be to, ir pati esu jau suaugusi mergina). Dėl to man kasdien labai liūdna, kad neturiu, kam pasipasakoti, su kuo smagiai praleisti laiką. Tačiau svarbiausia - beprotiškai pavydžiu tiems, kurie turi brolį arba seserį. Dažnai matau, kaip mano draugės/vaikinas smagiai leidžia laisvalaikį su savo broliais ar seserimis, kartu važiuoja į keliones, padeda vieni kitiems… Tada apima beprotiškas pavydas, depresija, nuolat klausiu savęs, kodėl man gyvenime šitaip nepasisekė, kodėl aš negaliu būti tokia laiminga, kaip kiti, kuriems nusišypsojo sėkmė turėti brolį arba seserį. Galbūt galite patarti, kaip susitvarkyti su tuo nemaloniu pavydu ir susitaikyti su savo likimu?

paklausė 2023 Rgp 23 Bendraamžiai/santykiai darbe Anonimė

1 Atsakymas

Sveiki,

ačiū už laišką ir norą pasidalinti savo išgyvenimais. Jūsų laiške gausu liūdesio ir nusivylimo dėl to, jog neturite brolio/sesers. Rašote, jog esate vienturtė ir jau ilgą laiką jaučiate brolio/sesers trūkumą. Nors ir suvokiate, jog dabartinė situacija nepasikeis, t. y. brolio/sesers nebeturėsite, visgi nerimaujate ir liūdite dėl to, jaučiate pavydą tiems, kas turi brolį/seserį.

Normalu, kad dažnai gyvenime kai kurie įvykiai klostosi ne taip, kaip norėtume. Ir normalu dėl to išgyventi stiprias neigiamas emocijas (pyktis, liūdesys, nerimas ir kt.). Juk esame žmonės, kurie į diskomfortą, trūkumą, poreikio nepatenkinimą reaguojame dažniausiai pykčiu ir liūdesiu. Tik skiriasi žmonių emocijų įveikos būdai. Ir nuo mūsų priklauso, kaip išveiksime vieną ar kitą emociją.

Jūsų atveju, pavydas ir liūdesys, du stiprūs jausmai, pranešantys mums, kad kažkas vyksta ne taip, kaip norime. Pavydintys žmonės dažnai mato kitų privalumus, sėkmes ir „gražiąsias“ gyvenimo puses, tuo tarpu savo privalumams ir džiaugsmams neretai tampa „akli“. Pavydas verčia aukštinti kito žmogaus gyvenimą, nepaisant to, ką turi ir kuo gali pasidžiaugti pats. Dažnai pavydas veda prie depresijos, t. y. gilios liūdesio duobės, iš kurios išlipti darosi sunku. Svarbiausia, jog apimti pavydo dažniausiai prarandame sąmoningumą, dėl to nesuvokiame tikrosios situacijos, t. y. nematome pasaulio toks, koks yra iš tikrųjų.

Matydami vien tai, ko neturime, ir visą dėmesį skirdami savo trūkumui, nepajėgsime būti laimingi. Tam, kad būtų išlaikyta pusiausvyra ir vidinė harmonija, privalome pamatyti visą pilną vaizdą. Tai reiškia, kad nepaisant to, jog neturite brolio/sesers, pamatykite tai, ką turite ir kuo galite pasidžiaugti. Galbūt, kaip rašėte, tai bus Jūsų draugės, vaikinas, mama ar tėtis, su kuriais palaikote ryšius. Tai gali būti ir kursiokai (jei studijuojate) bei kolegos darbe. Žinoma, galite galvoti, jog niekas kitas negali atstoti brolio ir sesers, tačiau gyvenime būna visaip. Kartais su draugu ryšys gali būti stipresnis nei su seserimi ar broliu arba atvirkščiai. Taigi skatinu atrasti žmones, kurie yra aplink Jus ir su kuriais galite palaikyti nuoširdų, atvirą ryšį. Tai padės užpildyti santykio su seserimi/broliu trūkumą.

Na o priimti likimą tikriausiai yra kiekvieno žmogaus pagrindinė gyvenimo užduotis. Juk gyvenime yra dalykų ir situacijų, kurių nepakeisime, taigi belieka visa tai priimti. Priimti, reiškia nenorėti pakeisti, patobulinti, o tiesiog palikti viską taip, kaip yra. Priimti, reiškia mylėti situaciją tokią, kokia ji yra.

Linkiu kantrybės ir džiaugsmo,

Martyna
atsakytas 2023 Rgp 31 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
575 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų