"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Esu 35 m., visiškai viena šitam pasaulyje. Nei brolių, nei sesių, vyro neturiu, skyriuosi kas pusmetį, vaikų irgi. Kaip man gyventi? Dėl ko? kur rasti tą atspirtį? nenoriu aš tų būrelių, užsiėmimų, aš noriu šeimos.
paklausė 2023 Lie 3 Santykiai poroje Lina

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū, kad pasidalinote. Rašote, kad esate visiškai viena, neturite brolių, seserų, vyro, dažnai išsiskiriate, vaikų taip pat neturite. Jaučiu Jūsų laiške nusivylimą ir liūdesį.  Manau, kad gyvenime labai svarbu rasti prasmę (darbe, moksluose, veiklose) tai suteikia vilties ir atramos, jėgų. Tik kartais sunku tą prasmę rasti taip greitai. Žmonės  kartais nugyvena daug metų kol supranta kur yra būtent jo prasmė. Yra visiškai normalu jos nejausti, tas prasmės nebuvimas dar labiau sustiprėja, kai susiduriam su nesėkmėm, sunkumais.  Tam, kad ji atsirastų, reikia išmėginti daug veiklų, patirčių, naujų, neišbandytų potyrių. Pati savaime prasmė neatsiranda, mūsų pačių mąstymas  ją sukuria, tad jei dabar jos nejaučiate, tikrai galite ją susikurti.  Kad ir kaip banaliai nuskambės, bet norint sutikti/surasti draugą/draugę/partnerį - visu pirma - reikia pačiam  tapti draugu. Ar žiūrint į save iš šalies norėtumėt, kad būtent toks žmogus, kokia pati esate būtų Jūsų draugas/draugė? Jeigu atsakymas neigiamas, reikia ieškoti būdų, - ką galiu padaryt, kad tokia būčiau?
Taip pat labai svarbu, kad pati su savimi jaustumėtės komfortiškai ir patogiai, kai bus gera vienai/su savimi - tuomet ir aplinkiniams bus gera būti šalia. 
Rašote, kad santykiai netrunka ilgai, galbūt dėl to, kad tų žmonių ieškote ``ne savo zonoje`? čia turiu omeny, kad dažnai žmones draugėn suburia bendros vertybės, bendros mėgiamos veiklos, panašus požiūris į gyvenimą, todėl taip lengvai nenurašyčiau Jūsų  įvardintų būrelių, užsiėmimų, mėgstamų veiklų, savanorystės mėgiamoje srityje ir pan. Kitaip tariant, siųlyčiau pirma pamėginti, galbūt išnyks neigiama nuostata ir tame rasite širdžiai mielų veiklų, atradimų, prasmės, o taip pat bendraminčių, naujų draugų ar bent pažįstamų (nauji pažįstami laisvalaikio praleidimui irgi puiku).  Kartais gyvenime taip nutinka, kad tai, ką lengva ranka nurašome, - vėliau tai tampa geriausiu dalyku/įvykiu/potyriu mūsų gyvenime. Bet tam, kad taip nutiktų, kartais reik priimti naujus iššūkius atvira širdimi :) 
Iš laiško jaučiu, kad tvirtai žinote ko norite, norisi šeimos, vadinasi tam, kad pasiekt savo norus, reikia įdėti darbo ir pastangų, tuomet, net neabejoju atsiras žmogus su panašiomis į Jūsų vertybėmis, norais, lūkesčiais. Labai svarbu ir darbas su saviverte, savo vertės žinojimas, jutimas, kad esat labai vertingas žmogus. Tokius žmones traukia ir aplinkiniai. Kartais padeda darbas su psichologu/psichoterapeutu, taip lengviau išsigryninti tuos viduje primigdytus jausmus ir emocijas, kurios trukdo siekti savo tikslų ir eiti savo keliu. 
Kiekvieną rytą atsikėlusi paklauskite savęs: kokį mažą mažą  žingsnį galiu padaryti šiandien, kad priartėčiau prie savo tikslų?
Ir nebijokite bandyti, nusivilti, vėl bandyti iš naujo, kartais patraukus į šoną neigiamas nuostatas (pvz. nenoriu tų būrelių, užsiėmimų) mums atsiveria tokie netikėti ir platūs horizontai, kad sunku aprėpti. Tikrai nesate viena, galbūt šiuo metu jaučiatės vieniša, bet aplink labai daug žmonių, tik reik jiems atidaryti duris ir langus plačiau, ir juos įsileisti (kartais bandymų, nusivylimų, ir vėl bandymų iš naujo būdu). Yra labai daug žmonių, kurie jaučiasi panašiai kaip Jūs, išgyvena panašius jausmus - gal čia ir būtų ta atspirtis perlipti per save ir su jais susitikt? Nieko neprarasite, o geriausiu atveju - turėsi artimą sielą bent bendravimui. 
Taip pat labai svarbu ir rūpintis savimi su atjauta: ilsėtis, tinkamai maitintis, užsiimti fizine veikla, rasti laiko miego režimui, jei yra galimybė - vandens procedūros, baseinai padeda atsipalaiduoti, taip pat knygų skaitymas ar kažkokios kitos veiklos skirtos tik sau, savęs palepinimas miela smulkmenėle. 
Ir pabaigai, jeigu man leisite, norėčiau pakviesti į tas neigimas nuostatas pažvelgt per  ``linksmų akinių`` prizmę: nenoriu būrelių, užsiėmimų, noriu šeimos -- skamba panašiai kaip ``nenoriu gimdyti, bet noriu vaiko`` :) 

Šiltai, su nuoširdžiais linkėjimais atrasti raktą į meilę sau, Ingrida
p.s. ``kiekvienai daržovei savas metas``... :) 
p.p.s rytoj padovanokit sau gėlių, tikrai esat to verta, o ir visata kaip magnetas traukia pozityvą, gal po to  ims ir  seks teigiamų įvykių seka, pati nustebsit :)

atsakytas 2023 Lie 4 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
575 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų