"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Jau pusmetis kaip jaučiu pyktį. Kartais jis prasiveržia verkimu, kartais šaukimu. Jaučiuosi pervargusi. Kaip man nusiraminti? Kaip suvaldyti pyktį? Tokia mano būsena kenkia ne tik man asmeniškai, bet ir mano santykiams su šeima, draugais.

paklausė 2018 Sau 4 Stresas Antuanetė

1 Atsakymas

Sveika, džiaugiuosi, kad kreipiesi pagalbos ir nelieki viena su savo problema.  Savo laiške minėjai, kad jautiesi pervargus ir jauti daug pykčio. Klausi, kaip suvaldyti pyktį? Kartais dėl to, kad mes visaip stengiamės suvaldyti pykti, ir kitas mums bei aplinkiniams nemalonias emocijas, jos vis tiek vienaip ar kitaip iškyla. Ir pervargimas dažnai būna susijęs su mūsų išgyvenimasi. Nes fizinį nuovargį mes galim atstatyti lengviau. Tareikia gero poilsio ir vėl galim jaustis gerai. Su emocijom viskas šiek tiek kitaip. 

Svarbu atkreipti dėmesį, kas vyksta šiuo metu Jūsų gyvenime: kokie santykiai artimiausioje aplinkoje, kokie santykiai darbe? Kiek Jūs galit išreikšti ir kalbėti apie savo emocijas ir jausmus? Dažniausiai, kai valdome savo emocijas, paskui jas paleidžiame saugiausioje aplinkoje (pvz. ant savo artimųjų). 

Labai svarbu įsisąmoninti, ant ko Jūs pykstate? Kas Jums sukelia pyktį? Kas erzina, kad net šaukti norisi? Kai atrasite, kas jus taip vargina ir pykdo, tada reikia pagalvoti, ką ir kaip galite keisti? Pyktis turi labai daug energijos. Todėl jei mes jį slopinam, jis mus paskui tiesiog ,,išmuša iš vėžių". 

Pagalvokite, ko Jūs norite šiuo metu? Ką norėtųsi keisti? Kokius galite nusistatyti prioritetus? Taip pat, ką galite daryti su pykčiu? Kaip jį galite išreikšti? Gal reikia skirti daugiau laiko sau? Sportas, bėgiojimas padeda iškrauti energiją, o gal Jums kaip tik reikia ramybės - muzikos klausymo, ar piešimo. Svarbu atsakyti sau, kas man gali padėti susitvarkyti su savo emocijom šiuo metu, ko man reikia? 

Taip pat visada pagalvoti, ar turite su kuo pasikalbėti? Gal su draugais, o gal kiti žmonės: dvasininkai, psichologai? Turite atsatyti savo vidinės būsenos balansą. Ko ir linkiu Jums.

atsakytas 2018 Sau 5 Sigita
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,220 vartotojų