"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki. Rašau jums, nes atsirado mano gyvenime sudėtingas dalykas. Šiandien iš savo dėstytojos gavau repliką, kad mano charakteris žiauriai blogas, kad atsikalbinėju, pasakau nuomonę, paaiškinu kad asmeniniame gyvenime buvo tai kas iškėlė situaciją vėlavimui ir išsiblaškymui. Esu silpna. Anksčiau geriau antidepresantus. Biškį skauda, kad mane beprote įvardina tam tikri asmenys. Taipogi dėstytoja teigia kad kol nepakeisiu savo sunkaus charakterio tol galiu nesvajot apie karjerą kurios trokštu... norėčiau pasiklaust nuo ko man pradėt kad mano charakteris gerėtu vien o neblogėtu. Ar turiu knygas psichologinęs skaityt ar kaip?
paklausė 2023 Kov 17 Bendraamžiai/santykiai darbe Vini

1 Atsakymas

Sveiki ačiū, kad pasitikėjote mumis ir pasidalinote savo sunkumais. Perskaičius Jūsų laišką suprantu, kad norite pasikeisti,nes svajojate apie kažkokią karjerą, kurios neįvardinote. Jūs įvardijate, kad Jus suglumino dėstytojos komentaras. Tačiau  nepaminėjote ar sutinkate su dėstytojos nuomone ar jai prieštaraujate. Bet iš to, kad rašote mums, galiu spėti, kad Jums svarbu ką dėstytoja apie Jūs galvoja ir Jūs norite pasikeisti. Laiške labai abstrakčiai įvardijate, kad norite pakeisti savo charakterį ir teiraujates gal jums pradėti skaityti knygas psichologines.
Deja, bet vien psichologinių knygų skaitymas tikrai nepakeis jūsų charakterio.
Visų pirma reikia suprasti, kad staiga nebus taip, jog atsikėlus vieną dieną atliktus vieną arba kitą veiksmą Jūs tapsite kitokia ir Jūsų charakteris bus visiškai kitoks. Jūsų charakterį ir bendravimo manieras suformavo daugybė skirtingų veiksnių. Kaip ir savo laiške rašėte asmeniniame gyvenime buvo dalykų, kurie sąlygojo Jūsų vėlavimą ir išsiblaškymą. Pasikeitimai yra ilgas ir nuoseklus procesas.  Tačiau, jeigu tikrai norite tai viskas įmanoma tik palaipsniui!
Tam, kad pradėtumėte keistis ir jūsų charakteris kaip sakote eitų geryn, o ne blogyn visų pirma turite nuspręsti ką konkrečiai savyje norite pakeisti. Atsakymas viską netinka. Nes net neabejoju, kad turite ir puikių charakterio savybių, kurias norite ir toliau puoselėti.  Todėl labai svarbu išsiaiškinti kas jums nepatinka? Kad vėluojate? Kas esate išsiblaškiusi? Kad atsikalbinėjate? Kad pasakote nuomonę? Ar kaip pasakote savo nuomonę?
Kai sau konkrečiai įsivardinsite ką norite pakeisti pasirinkite vieną sritį ir pradėkite po truputį pokyčius joje. Pavyzdžiui Jums nepatinka, kad vėluojate ir norite nebevėluoti. Tuomet sau garsiai įsivarkinkite kaip atrodys Jūsų dienos kai Jūs niekur neveluosite. Dar geriau būtų visa tai užsirašyti. Kai užsirašykite įvertinkite kaip toli esate nuo norimos padėties dešimtbalėje skalėje kur 1 esate labai toli, o 10 pasiekėte savo tikslą. Kai įsivertinsite esamą situaciją pagalvokite ką galėtumėte padaryti, kad dabartinis vertinimas pakiltų vienu balu ir priartėtų prie 10. Tuomet imkitės veiksmų. Ir kartokite tai bent pora savaičių tuomet vėl pagalvokite kaip vertinate esamą situaciją. Jei situacija pagerėjo ir pajudėjote link 10 tuomet pagalvokite ką dar galėtumėte padaryti, kad įvertinimas dar pagerėtų. Jei situacija nepagerėjo pergalvokite kas Jums trukdė, kaip tuos trukdžius pašalinti, o gal tiesiog reikia daugiau laiko.. Ir taip kartoti kol pasieksite norimą situaciją su vėlavimu. Kai būsite patenkinta tuo kaip Jums sekasi nevėluoti tuomet viską pakartokite su kitu nepatinkačiu dalyku pvz. atsikalbinėjimu.
Jeigu vienai tai padaryti sudėtinga visuomet galite kreiptis pagalbos pas specialistą. Psichologas padės Jums surasti lengviausią būdą pasiekti norimų pokyčių.

Kantrybės ir stiprybės siekiant užsibrėžtų tikslų
Rasa
atsakytas 2023 Bal 1 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
574 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų