"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Internetas mus išskirs, jis net negirdi nieko aplink,  nebeištveriu įtampos. Aš negaliu nebendrauti,  man blogai,  tėvų nėra, o vyrui nebeįdomi, darbas, namų tvarkymas,  net pasitart negaliu,  negirdi.

paklausė 2023 Vas 22 Santykiai poroje anonimas
pažymėtas iš naujo 2023 Vas 22 qadmin

1 Atsakymas

Laba diena,

Ačiū, jog kreipiatės ir dalinatės savo išgyvenimais.

Laiške rašote, jog Jūsų vyras yra priklausomas nuo interneto. Jaučiate, jog internetas gali Jus išskirti. Pastebite, jog antroji pusė Jūsų negirdi, elgiasi grubiai. Jaučiatės blogai, neišgirsta, norite artimo ryšio, kurio šiuo metu su vyru nepavyksta užmegzti, tėvų taip pat neturite, jaučiate, jog tik kasdieniškos veiklos - darbas ir namų tvarkymas - liko Jūsų gyvenime, bet net ir dėl šių veiklų su antrąja puse negalite pasitarti.

Galiu tik įsivaizduoti, ką reiškia, kai artimiausias žmogus Jūsų negirdi - tai skaudina ir žeidžia, dedate įvairias pastangas, norėdama atkurti prarastą ryšį, bet šios pastangos tampa bevaisėmis. Išgyventi Jūsų įvardintas emocijas tokioje situacijoje yra normalu, svarbu jų nelaikyti viduje ir išsakyti, džiaugiuosi, kad būtent tai ir padarėte parašydama mums.  

Dalinatės mintimis apie vyro priklausomybę nuo interneto. Svarbu stengtis suprasti, jog asmuo, kuris turi priklausomybę, turėtų pats kreiptis pagalbos. Jūs galite bandyti pasikalbėti, patarti, nukreipti tinkama linkme, bet Jūsų vyras pats turės priimti sprendimą keistis. Pokalbis yra raktas į sveikus ir kokybiškus santykius, todėl yra svarbu rasti laiko su antrąja puse pasikalbėti apie jūsų bendrą ateitį. Iš Jūsų pusės svarbu išsakyti viską, kaip jaučiatės. Kad pokalbis būtų prasmingas, svarbu vyro nekaltinti, ramiai ir konstruktyviai išsakyti, ką šiuo metu patiriate, kokius jausmus Jums tai sukelia. Jūsų viena iš pagrindinių įvardintų problemų - negalėjimas sukurti kokybiško pokalbio, jaučiate, jog vyras Jūsų negirdi, todėl svarbu į šią problemą žvelgti kūrybiškai. Galbūt šioje situacijoje galėtų padėti pokalbių planavimas - tvarkaraštis, kuris būtų matomoje namų vietoje, žymintis pokalbį, kuris vyks tam tikrą dieną ir valandą. Kad pokalbis įgautų lengvesnę formą, galima pasitelkti pokalbių korteles, jas galima įsigyti internetu arba pasitelkti kūrybą ir klausimus ant lapelių užrašyti patiems, šie klausimai gali būti susiję su judviejų buities, laisvalaikio, santykių ir kt. aspektais. Jūs jau dabar stengėtės ir įdėjot daug pastangų, kad šie santykiai būtų prasmingi. Svarbu atminti, jog Jūs visada turite pasirinkimą pasirinkti kitą gyvenimo kelią, kuris Jus augintų ir suteiktų prasmę. Natūralu, jog visuose santykiuose kils konfliktų, nesutarimų, nevilties momentų ir išbandymų, bet taip pat svarbu suprasti, jog santykius ir šeimą kuria du, o ne vienas žmogus, todėl svarbu išsakyti savo poreikius antrajai pusei ir pažiūrėti, kokią bendrą gyvenimo kryptį ir ateitį matote drauge, galbūt tai neatitinka Jūsų poreikių ir bendro gyvenimo vizijos?

Minite, jog šiuo laikotarpiu negalite pakelti įtampos. Kviečiu užduoti sau klausimą ir pasvarstyti, kada paskutinį kartą jautėte atsipalaidavimą, džiugią akimirką? Pagalvokite, ką šiandien galėtumėt padaryti, kad šiuos jausmus pavyktų dar kartą patirti. Norint pabandyti priartėti prie ramybės jausmo, kviečiu išbandyti meditacijos praktikas - telefone galite instaliuoti programėlę Ramu ir atlikti saugios vietos meditaciją, šios kasdienės praktikos padeda patirti laimės ir pasitenkinimo jausmą - pagerėja bendra sveikata, jų pagalba galima lengviau valdyti stresą, nerimą ir blogas emocijas.

Kad geriau suprastumėt, kokia kryptimi norite judėti toliau, būtų naudinga apsvarstyti įvairių specialistų pagalbą. Galite išbandyti asmeninę, grupinę arba porų psichoterapiją. Pagalvokite, kas šioje situacijoje Jums geriausiai galėtų padėti - asmeninis pokalbis individualioje psichoterapijoje tarp Jūsų ir psichologo? O galbūt darbas psichoterapinėje grupėje? Grupėje vykstantys procesai dažnai leidžia dalyviams pamatyti, jog jie nėra vieni su savo problema, pasirodo, jog panašią patirtį išgyvena ir daugiau žmonių, galbūt tai padėtų į dabartinį gyvenimo etapą pažvelgti naujai, o grupės nariai ir specialistas galėtų suteikti naudingų įžvalgų. Ir trečiasis variantas - porų psichoterapija - galbūt jaučiate norą dabartinę situaciją analizuoti kartu su antrąja puse, šis pasirinkimas galėtų būti naudingas tiek Jums, tiek Jūsų vyrui, galėtumėt abu mokytis suprasti, kodėl skirtingai reaguojate į tą pačią situaciją, taip pat porų psichoterapijoje pastangas sutelktumėte siekiant bendro tikslo.

Jei jausite, jog norite pasikalbėti su žmogumi, kuris galėtų Jus išklausyti gyvo pokalbio metu, visada galite kreiptis į Moterų liniją, savanoriai visada pasiruošę pasikalbėti, skambinti galite numeriu - +370 800 66366

Linkiu atrasti Jums tinkamą bendravimo būdą.

Šiltų pavasario spindulių.

Lukas

atsakytas 2023 Kov 12 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų