"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Ką daryti kai meilė žlugdo mokslus, nebeina susikaupti, o mylimasis zmogus toks mergišius ir vyresnis už mane 3 metais, protas sako, kad šie santykiai man netinka, bet sirdis ar protas negali nustoti apie jį galvot ir taip jau tikrai ne keli menesiai o metai…..
paklausė Vas 2 Kita sundabe

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū už laišką. Savo laiške rašote apie tai, kad meilė žlugdo mokslus, mylimas žmogus -  mergišius, ir matote, kad šie santykiai Jums netinka, tačiau sunku nustoti galvoti apie tą žmogų ir tai tęsiasi jau gan ilgą laiką. Širdis sako vienaip, protas - kitaip, panašu, kad išgyvenate sumaištį savo viduje. Tačiau laiške pati atsakote į klausimą, jei tas žmogus žlugdo Jūsų gyvenime svarbius dalykus, jei jaučiate, kad šie santykiai Jums netinka, ko gero atsakymą savo viduje jau žinote. Klausimas būtų kodėl tokius santykius tęsiate toliau? Galbūt jaučiate prisirišimą, o galbūt gyvenate iliuzijomis apie tą žmogų, galvojate apie jį geriau, nei yra, arba bandote galvoti, kad gali pasikeisti? Iš Jūsų trumpo laiško sunku suprasti kaip būtent pasireiškia elgesys iš to žmogaus, kokie jo veiksmai trukdo Jums mokytis, susikaupti. Tačiau aišku tiek, kad šie santykiai iš Jūsų daug pareikalauja ir griauna, vietoje to, kad jaustumėte santykyje pilnatvę ir pasitenkinimą - jaučiate neigiamus jausmus. 
Svarbu santykiuose kalbėtis apie tai kaip jaučiatės, kaip matote ateitį, ką galite pakeisti ir ką dėl to galite padaryti, tačiau labai svarbu, kad to norėtų abu žmonės, jei pastangos tik iš vieno žmogaus, ko gero vienintelis kelias - atsisveikinti. Svarbu savęs paklausti, ar taip, kaip dabar jaučiatės, ką išgyvenate ir yra tai, ko norite, ir ar norite save tokią matyti ateityje? Ar santykyje daugiau kančios ar džiugesio?  Ir kas labiausiai trukdo priimti sprendimą? Svarbu nelikite viena, labai svarbu turėti artimų žmonių ratą, su kuriais galite pasikalbėti, išsakyti mintis. Jei tokių žmonių nėra - gali padėti pokalbiai su psichologu. Taip pat labai svarbu stiprinti pasitikėjimą savimi, savo vertės žinojimas ir pajautimas. Jūs turite žinote ko esate verta, kokių santykių, kokių žmonių aplink save. Čia gali būti naudingas darbas su savimi, psichoterapija. Taip pat svarbu veiklos Jūsų gyvenime, prasmė tame kur esate ir ką darote, tuomet lieka mažiau minčių apie netinkamus žmones ir kt. (galbūt tiktų naujos veiklos, savanoriavimas, rankdarbiai ir pan.?)
Susikaupti moksluose, ko gero, sunku, nes sunku atsiduoti šiai akimirkai ir būti čia ir dabar, tame momente, o sunku, nes nepaleidžiate žmogaus, jaučiate, kad netinka - bet nesiimate veiksmų ir sprendimų situacijai pakeisti. Svarbu ryžtingai  ir save palaikančiai sau pasakyti: 
{Aš prisiimu atsakomybę ir nusprendžiu paleisti šį žmogų ir aš žinau, kad įveiksiu visas kliūtis, skaudų išsiskyrimą ir aš esu verta žmogaus, kuris mane vertins, gerbs ir kuris kartu su manimi puoselės mūsų santykius ir vieną dieną aš tokį žmogų sutiksiu} -  ARBA - [toliau tęsiu šiuos santykius, kalbuosi su tuo žmogumi, jei žmogus nerodo noro keistis kartu - toliau būnu, lėtai, ilgai ir skausmingai save skaudinu, susitaikau su tuo, kad jis yra mergišius, gyvenu su jausmu, kad jis man netinka, prarandu progas susirasti savęs vertą žmogų.}
Bet kokiu atveju, tvirtą sprendimą turite priimti tik Jūs pati. 
Linkiu Jums drąsos, meilės sau ir savęs apkabinimo, Jūs esate verta daug daugiau, nei pati galvojate.
Nuoširdžiai, Ingrida 

atsakytas Vas 5 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų