"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki,

ieškau gero specialisto, kuris taikytų elgesio kognityvinę terapiją ir turėtų patirties gydant misofonija ir obsesyvų-kompulsyvų sutrikimą. Turiu stiprų nepasitikėjimą Lietuvos psichologijos/psichiatrijos specialistais, nuo 16 metų buvau neteisingai diagnozuotas ir tik po 8 metų ir po 9 aplankytų spacialistų pagaliau gavau teisingą diagnozę, todėl reikia tikrai patikimo ir labai išsilavinusio žmogaus.
paklausė 2023 Vas 2 Kita anonimas

1 Atsakymas

Laba diena. Visų pirma, liūdna girdėti, kad taip ilgai nepavyko rasti  Jums tinkamo specialisto, ir dėl to atsirado nepasitikėjimas psichikos sveikatos specialistais. Liūdna ir dėl neteisingos diagnozės, kad taip ilgai negalėjote gauti tinkamos pagalbos. Džiaugiuos, kad nepaisant to, toliau ieškojote pagalbos ir kaip suprantu, jau turite diagnozę, ieškote patikimo specialisto ir pageidaujate, kad specialistas (psichoterapeutas) taikytų kognityvinę elgesio terapiją.
Tam reiktų pasidomėti kur ir kokius mokslus baigęs pasirinktas specialistas, (šiuo atveju, podiplomines psichoterapijos studijas) interneto svetainėse dauguma jų yra pateikę tokią informaciją. Jei aprašyme nerandate apie specialisto patirtį dirbant su konkrečiomis žmonių problemomis - galite klausti tiesiogiai. Vyresnis specialistas turės daugiau tiek asmeninės, tiek profesinės patirties, tačiau labai svarbu, kad su specialistu jaustumėtės patogiai, nes didelė dalis sėkmės priklauso nuo  tarpusavio ryšio, tad amžius nebūtinai rodys, kad specialistas tiks būtent Jums. Galima ieškoti rekomendacijų, atsiliepimų, tačiau, kas tinka vienam, nebūtinai tiks Jums, tad geriausiai, manau, būtų kliautis savo paties vidiniu pojūčiu pokalbio metu. Svarbu ir finansinės galimybės, kiek galite leisti skirti už konsultacijas (kvalifikuoto specialisto kaina nebūna maža, nes jis daug investuoja į savo darbą). Suprantu, kad po tiek bandymų, norėtųsi rasti tinkamą specialistą iš karto, bet nusiteikite, kad gali taip būti, jog specialisto, kuris Jums tiks, - teks paieškoti ilgiau - to irgi nereikia bijoti, taip pasitaiko. Tikiu, kad praėjus tokį ilgą paieškos kelią - rasite sau tinkamą specialistą.
Svarbu pasitikėti savo jausmu ir tikėti, kad rasite.
Sėkmės, Ingrida
atsakytas 2023 Vas 5 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

572 klausimų
574 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų