"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Esu pasimetusi ir nežinau kur kreiptis .
Manau turiu problemų dėl savivertės ir nemeilės sau. Pavargau stengtis darbuose ,santykiuose ir nesulaukti rezultatų. Manau turiu ir valgymo sutrikimų. Kiek atsimenu viskas prasidėjo nuo svorio metimo . Mano mintys kas dieną tik apie mano svorį .Suprantu ,neesanti stora ,bet visada tokia jaučiuosi.
paklausė 2023 Sau 4 Kita G.

1 Atsakymas

Laba diena. Ačiū už laišką, taip  pat už drąsą pasidalinti.  Rašote apie problemas su saviverte, nemeilę sau, taip pat apie tai, kad pavargote stengtis dėl santykių, darbų, nes nesulaukiate norimų rezultatų. Šiuo metu visos mintys apie svorį, svorio metimą ir pati jaučiate, kad susiduriate su valgymo sutrikimais. Šiuo atveju reiktų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreips pas specialistus, arba kreiptis tiesiai į psichikos sveikatos centrą. Su valgymo sutrikimais dirba psichologai, psichoterapeutai, gydytojai dietologai ir psichiatrai. Apibendrintai - manyčiau kad bet kokiu atveju tinkamas Jums psichoterapeutas ir darbas su juo apimtų daugiau sričių ir problemų sprendimų, t.y. savivertės stiprinimas, nemeilė sau, nes valgymo sutrikimas gali kilti kaip pasekmė iš kitų nepalankių sveikatai įsitikinimų, savęs suvokimo, santykių problemų ir pan., iš to atsiranda iškreiptas/neteisingas požiūris į maistą ir valgymo sutrikimai, taip pat tai gali būti signalas apie emocinį vidinį konfliktą, kai bijoma kylančių jausmų ir emocijų, ir svorio metimas tampa tarsi būdas, kuriuo bandoma kontroliuoti emocijas. 
Labai džiaugiuosi, kad nebijote apie tai kalbėti, ieškoti pagalbos. Kuo anksčiau pradėsite spręsti problemas, tuo didesnė tikimybė gyventi pilnavertišką gyvenimą. Taip pat labai svarbu turėti artimų ir palaikančių žmonių ratą, nelikti vienai, o kalbėtis apie tai kaip jaučiatės, jei tokio žmogaus nėra - pokalbis su psichoterapeutu ar psichoterapijos grupės nariais (galite pasidomėti ar Jūsų mieste tokios grupės vyksta ir aptarti ar Jums būtų tinkama/naudinga). 
Taip pat svarbu save apdovanoti, skirti laiko tik sau, savo mėgstamai veiklai, turėti savo rutiną (miego, valgymo,  darbo, poilsio). Bent už mažus pasiektus tikslus skirti sau kažkokį mažą, malonų apdovanojimą ( padėką sau).
Badaujant, organizmas patiria labai didelį stresą, taupo energiją, todėl organizmas pradeda prasčiau funkcionuoti, silpsta širdis, sutrinka kraujotaka, nyksta raumenys, prastėja inkstų veikla, atsiranda stiprus nuovargis,  retėja kaulai ir pan.,  visa tai gali būti ir nepilnavertės mitybos pasekmės, todėl nuoširdžiai patariu kreiptis pagalbos, nes riba tarp svorio metimo ir visiško organizmo išsekimo, badavimo - kartais būna labai plota ir gali baigtis tragiškai, ar turėti neigiamų ilgalaikių pasekmių.
Linkiu stipresnės meilės sau, pasitikėjimo savimi, savęs priėmimo
Jūs tokia - vienintelė ir nepakartojama, rūpinkitės savimi lašeliu daugiau, nei vakar
Nuoširdžiai, Ingrida

atsakytas 2023 Sau 15 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų