"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kur kreiptis , nuo ko pradėti ir kur rasti pagalba esančiam psichologiniam smurtui, nuolatiniam terorizavimui bei gresiančiam fiziniui smurtui mano seimai, pati nebegyvenu su tėvais ir sesemis ilga laiką , bet gyvenanti šeimyna nebežino ko griebtis nes suaugęs brolis(29m) bei vis dar ten gyvenantis labai apsunkina gyvenimą , gąsdina ir piktnaudžiauja alkoholiu.
paklausė 2023 Sau 4 Kita Sese

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką. Rašote apie tai, kad šeimoje susiduriama su psichologiniu smurtu, terorizavimu, manote, kad gresia ir fizinis smurtas. Pati toje šeimoje jau nebegyvenate, tačiau matote, jog šeimoje yra problemų dėl elgesio, gąsdinimų ir alkoholio vartojimo.
Iš ties labai liūdna žinoti, kad susiduriate su tokiais sunkumais, suprantu kad dėl to išgyvenate ir ieškote pagalbos būdų šeimai. Joks smurtas nėra suprantamas ir tikrai netoleruotinas.  Labai svarbu, kad šeima turi palaikymą iš Jūsų, susiduriant su smurtu šeimoje tokia pagalba ir palaikymas labai reikalingi. Net jei išspręsti situacijos tiesiogiai negalite, vien Jūsų dėmesys, išklausymas - smurtą patyrusiems - svarbus, nes tai gali padėti atsiverti ir ieškoti pagalbos toliau. Jūs taip pat tolimesnę pagalbą galite pasiūlyti, ar pasisiūlyti šeimos narius/ narį palydėti pas specialistą. Žinojimas, kad jie nėra vieni - labai vertingas.
Smurtą patiriančioms šeimoms pasirengę padėti specialistai, kai pagalbos reikia čia ir dabar - reikia kreiptis į policiją - numeriu  112. Yra specializuoti pagalbos centrai, kur teikiamos  socialinės,  psichologinės konsultacijos, taip pat darbuotojai nukreipia kokios tolimesnės pagalbos gali gauti smurtą patiriančios šeimos nariai. (tokią pagalbą teikia kiekvienoje savivaldybėje). Specializuotos pagalbos centro kontaktus rasite internete  pagal gyvenamąją vietą. Jie taip pat  padeda rasti galimus sprendimus, padeda sudaryti veiksmų planus, supažindina su teisine nemokama pagalba,  padeda rasti kitas organizacijas, kurios gali padėti smurtą patyrusiems asmenims. ( tel.nr. 870055516) 
Bet kokiu atveju, smurtautojui turi būti aiškiai ir tvirtai parodoma, kad toks elgesys nebus toleruojamas. Labai dažnai pagalbos reikia ir pačiam smurtautojui, jei jis yra motyvuotas keisti elgesį, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, sužinoti apie kitokius problemų sprendimo būdus, - pagalbą teikia psichologinės elgesio keitimo programos specialistai. Jūsų minėtoje situacijoje padėtį apsunkina ir piktnaudžiavimas alkoholiu, nes tuo metu prasčiau suvokiamas elgesys, sunkiau jį pripažinti ir keisti, čia vėl reikalinga kompleksinė  pagalba iš specialistų (ir žinoma sutikimas/noras keistis). Parodymas smurtautojui, kad jo elgesys nepriimtinas  ir gali būti pirmas žingsnis/paskatinimas kažką savo elgesyje keisti, ieškoti pagalbos keistis.

Stiprybės, Ingrida

Pagalbos moterims linija 880066366 pagalba@moteriai.lt
Vilties linija 116123   11.123@gmail.com
Krizių įveikimo centras 864051555 www.krizesiveikimas.lt
Mūsų saulužė 852722884 ; 868733282 musu.sauluze@gmail.com
Policijos pagalba  pasitikėjimo telefonu 852725372 artimas.smurtas@policija.lt

atsakytas 2023 Sau 15 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų