"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Aš labai nerimauju dėl visko savo gyvenime, kamuoja stresas, nerimas, depresija. Manęs niekas nedomina, nematau prasmės gyventi, aš tik egzistuoju. Mirti nenoriu, bet vis tikiuosi, kad tai būtų geriausia išeitis. Nežinau kaip su tuo susidoroti ir tai trukdo man gyventi. Kiekvieną dieną vis nerimauju dėl kažko, stresas sukyla, pradedu panikuoti. Aš nebegaliu kentėt daugiau pradedu galvot apie savęs žalojimą kaip pabėgimą. Pasidariau labai pikta visada, viskas mane nervuoja
paklausė 2022 Rgs 2 Depresija Vilma

1 Atsakymas

Sveiki, 
savo laiške rašote apie tai, jog dėl visko nerimaujate, kamuoja stresas, nerimas, depresija. Rašote, kad niekas nedomina ir nematote prasmės gyventi, o tik egzistuojate. Vis tik, jaučiate, kad mirti nenorite, bet tikite, kad tai būtų geriausia išeitis. Visą tai trukdo Jums gyventi. Kiekvieną dieną nerimaujate, jaučiate stresą, panikuojate, galvojate apie savęs žalojimą (kaip pabėgimą), taip pat pastebite, kad pasidarėte pikta. 
 Visų pirma, noriu nuoširdžiai padėkoti už drąsą pasidalinant savo mintimis ir išgyvenimais. Jaučiu, kad šiuo metu išgyvenate itin sudėtingą laikotarpį ir Jums tikrai sunku.  Svarbu būtų žinoti kada tai prasidėjo, kokie įvykiai ar aplinkybės paskatino tokią savijautą? Gal kažkas Jūsų gyvenime įvyko sudėtingo, sukrečiančio ir visa tai lydi šie išgyvenimai? Iš Jūsų laiško matau, kad esate jautrus žmogus ir gebate analizuoti savo savijautą, jausmus. Galbūt tokia esate iš prigimties? (Norėčiau pasidalinti rekomendacija knygos Elaine N. Aron Itin jautrus asmuo. Kaip gyvuoti, kai pasaulis tave stelbia) ((Galbūt ten atrasite dalelę savęs?))
Nuoširdžiai manau, kad šiuo laikotarpiu Jums būtų tikslinga apsilankyti pas specialistus, pas psichologą, o taip pat nebijokite apsilankyti ir pas psichiatrą. Tai žmonės, kurie dirba su nerimu, depresija.
Rašote, kad Jūsų niekas nedomina ir nematote prasmės gyventi, o galbūt tiesiog neatradote tų veiklų, kurios domintų ir įkvėptų sielą? Prasmė atsiranda, kai veikiame kažką, kas mums atrodo naudinga ir prasminga, galbūt tiktų kažkokia savanorystės veikla? Gal ten rastumėte mėgstamą veiklą ir pašaukimą?  Labai svarbu ir pasirūpinti savimi, turėti savo rutiną, išsimiegoti, pavalgyti, užsiimti fizine veikla,  (pvz.:mankšta ar sportas) turėti mėgstamų veiklų/užsiėmimų, turėti draugų, ar bendraminčių ir su jais nuoširdžiai bendrauti, o taip pat ir Jums svarbių ir artimų žmonių ratas, į kuriuose galėtumėte kreiptis kai jausite poreikį. Kartais naudinga atrasti ir naujų draugų ar pažįstamų per veiklas, hobius, pomėgius.
Pamėginkite įsiklausyti į save, apie ką kalba tas stresas ir nerimas? Ko laukdama ar ką darydama nerimaujate, jaučiate stresą? Savęs žalojimas - problemų neišspręs, tik sukurs naujas. Rašote apie savęs žalojimą kaip apie pabėgimą, vietoje to, atsakykite sau į klausimą - nuo ko aš noriu pabėgti iš tiesų? ką noriu atitolinti? Problemas geriau spręsti, nes bėgant nuo jų tik atitolinsite terminą, bet anksčiau ar vėliau jos pasivys.  Kai viduje kyla tokios mintys, verčiau paimkite popieriaus lapą ir  rašykite visas  mintis, kurios kyla tuo metu, tiesiog nestabdant savęs rašykite ilgai ir  per daug negalvojant. Panašu, kad šiuo metu savo viduje turite sunkumų, išgyvenimų, su kuriais vienai susidoroti sudėtinga, tad  dar kartą norėčiau paraginti nebijoti ir išdrįsti apsilankyti pas psichikos sveikatos specialistus. Jie tikrai gali Jums padėti, tik iš pradžių gali būti  sunku iš pirmo karto rasti artimą savo sielai specialistą, nenuleiskite rankų, jei iš pradžių nepavyktų, tikrai tikiu, kad galite atrasti sau tinkamą.
Primenu, kad ir kaip sunku mums atrodo šiandien, rytojus žada kažką naujo ir neįkainuojamo, tik svarbu apsižvalgyti ir padaryti šiek tiek daugiau, nei vakar.

Rinkimės gyvenimą, tikiu, kad esate stipresnė nei manote nugalėti sunkumus, linkinti stiprybės,  Ingrida

atsakytas 2022 Rgs 11 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų