"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Nuolatos manim nepasitiki, esame 16 metų kartu, tikrai nesu jo išdavusi,nesuteikusi pagrindo pavydėti..Paskutinis mūsų barnis dėl to,kad su darbu išvažiavau į baidares, paklausiau jo ar galiu,išleido viskas gerai ir grįžtu,o jis mane užsipuolė,kad jį išdaviau,sudaužė telefoną ir taip be jokios priežasties, pats išvažiavo į klubą ir prisifilmavo,prisifotkino su kita mergina..ar dar verta tęsti tokius santykius? Turime 2 metų vaiką,jis geras tėtis, nebežinau ką man daryti...
paklausė 2022 Rgs 2 Santykiai poroje Egle

1 Atsakymas

Sveiki, ačiū, kad dalinatės.
Panašu, kad Jūsų antra pusė nepasitiki savimi, o kai nepasitiki savimi, kyla abejonių, nepasitikėjimo ir iš aplinkinių. Kitaip sakant, kad išmoktume pasitikėti kitais, visų pirma turime išmokti pasitikėti savimi.   Taip pat, tai  gali būti  atėję iš vaikystės patirties, kai tėvų santykiai būna komplikuoti, nepasitikima vienas kitu ir pan., matant tokius santykius, vėliau suaugus būna sunku kurti pilnaverčius, pagarbius ir  grįstus pasitikėjimu santykius. Dar viena iš priežasčių gali būti buvę santykiai, jei kažkada buvo išduotas, ar tas nepasitikėjimas pasitvirtino - tai nesąmoningai perkeliama ir į dabartinius santykius.
Tai ką rašote apie sudaužytą telefoną man kelia nerimą, tai vis gi  - smurto naudojimas. Niekas neturi teisės taip elgtis su mumis.   Dėl nuotraukų su mergina, vaizdo įrašų, greičiausiai tai menka savivertė, nepasitikėjimo savimi ženklas, lyg ir noras atkeršyti (už įsivaizduojamą neištikimybę).
Nuoširdaus pokalbio metu, bandydama išsiaiškinti savo antros pusės jausmus, kodėl jie kyla, ir kas nutiko jo gyvenime, kad jam taip atrodo,-  galima padėti partneriui  nebesinešti tų buvusių traumuojančių patirčių į dabartinius santykius.  Pasitikėjimą taip pat stiprina: sąžiningas ir atviras bendravimas, gebėjimas išgirsti kitą, noras padėti, pažadų įvykdymas, įsipareigojimų pasidalinimas ir jų įgyvendinimas.
Kartais tos patirtys būna labai skausmingos ir giliai įsišaknijusios, tad nuoširdžiai rekomenduočiau kreiptis į porų psichologą ar psichoterapeutą, kad palaipsniui tie skauduliai ir neigiami praeities šešėliai išsitrintų, arba bent atsirastų gairės kaip su tuo dirbti ir dorotis. Žinoma, stengtis ir norėti turite abu, kitaip sunkiai išjudėsite iš esamo taško.
Tvirtai žinau, Kad Jūs esate verta  pasitikėjimu, pagarba ir žmogiškomis vertybėmis grįstų santykių, tokių ir  siekite, o kur ir su kuo juos atrasti - žinote geriausiai tik Jūs pati. 

Linkiu Jums stiprybės,  kliautis savo vidiniu balsu ir ryžto priimti sprendimus, Ingrida

atsakytas 2022 Rgs 11 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų