"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Aš stipriai išsiskiriu savo ūgiu, taip pat negeriu, nerūkau per pamokas, kaip kiti mano klasiokai ir nesikeikiu taip, kaip jie.
paklausė 2017 Grd 6 Bendraamžiai/santykiai darbe Vida

1 Atsakymas

Labas, Vida,

Smagu, kad parašei ir mums pasipasakojai apie tai, kas Tave slegia. Iš Tavo trumpo laiško suprantu, kad mokykloje Tau nelengva, nes kai kurie klasės draugai pastebi, jog Tu išsiskiri iš grupės, ir dėl to pašiepia. Taip pat skaudu, jeigu nesulauki supratimo ir iš mokytojo(s). Galiu tik įsivaizduoti, kaip Tave tai slegia ir menkina Tavo pasitikėjimą savimi.

Visų pirma, yra įprasta ir natūralu, kad jauni žmonės ieško savęs ir bando pritapti prie vienų ar kitų grupių. Tačiau dažnai tiesiog būdamas savimi ir nesiekdamas pritapti prie daugumos, gali patraukti akį ir netgi būti pašieptas. Tačiau atmink, kad tai jokiu būdu nerodo, kad su Tavimi kažkas negerai. Priešingai – išlikti savimi yra stiprybė. Visa tai (svaigalai, keiksmažodžiai) yra paviršutiniai dalykai, kurie su laiku nusitrins.

Antra, ką labai svarbu įsisąmoninti – Tu niekada negalėsi pakeisti kitų žmonių, jų nuomonių, taip kaip ir kiti negali pakeisti Tavęs. Tačiau ką Tu gali pakeisti, tai Tavo požiūris į save ir kitus. Pavyzdžiui, ką darai, kai vasarą įkyriai šviečia stipri saulė? Juk Tu jos negali išjungti, Tu saulei negali nieko padaryti, bet ką Tu gali padaryti tai apsaugoti pačią save – šiuo atveju užsidėti nuo saulės akinius ir skrybėlaitę. Taigi Tavo apsauga ir stiprybė yra Tavo pačios rankose. Aš glaustai paminėsiu, kaip Tu gali sustiprinti tą savo apsaugą:

 • Stiprink pasitikėjimą savimi. Sustiprinusi pasitikėjimą savimi, sustiprinsi savo atsparumą kitų kritikai. Yra keletas būdų tai padaryti:
  • Atrask, arba neapleisk, Tau svarbios ir įdomios veiklos. Ar tai būtų krepšinio būrelis ar muzika, o gal tiesiog knygų skaitymas – neapleisk tos veiklos. Taip, iš vienos pusės, nukreipsi savo slogias mintis produktyvia kryptimi; o iš kitos pusės, sustiprinsi tam tikrus savo įgūdžius, kas tuo pačiu metu sustiprins ir tavo bendrą pasitikėjimą savimi.
  • Bendrauk. Susitik su savo draugais, nuveikite kažką įdomaus – šitaip stiprės tavo bendravimo įgūdžiai. Jeigu jautiesi, tarsi neturėtum draugų, pabandyk prisijungti prie naujų Tau įdomių būrelių, taip netrukus rasi bendraminčių.
  • Komplimentai. Kas dieną, prieš išeidama į mokyklą, pasakyk sau prieš veidrodį nors vieną komplimentą. Tai darant kiekvieną dieną, Tavo pasitikėjimas pradės augti kaip laistoma gėlė.
 • Šaipymosi situacijoje. Jeigu sviedžiami Tau skaudūs ar netgi kvaili komentarai, nepulk įrodinėti, kur ir kaip tie žmonės klysta. Dažniausiai to ir yra laukiama. Per beprasmišką kivirčą Tu prarasi situacijos kontrolę. Tad jeigu įmanoma, nereaguok į tokius komentarus. Kartais labai padeda humoras, jeigu skaudų žodį atremi šypsena ar juokeliu, tai dažnai nuginkluoja puolančiąją pusę;
 • Nusiraminimas. Kai būsi saugi, būtinai bandyk padėti sau nusiraminti. Kai esant situacijai kartais reikia išoriškai ignoruoti puolančiojo žodžius, taip pasilikus vienai svarbu neignoruoti savo emocijų ir minčių. Tad kaip padėti susitvarkyti su neigiamomis mintimis ir emocijom:
  • Išsikalbėk. Išsipasakok ar tai draugei, sesei, broliui ar tėvams. Jokiu būdu nepasilik viena su slegiančiomis mintimis;
  • Pajudėk. Jeigu vis dar esi mokykloje, per pertrauką išeik į lauką, pasivaikščiok, giliai pakvėpuok ar atsigerk vandens;

Taip pat, miela Vida, skubu Tave užtikrinti, kad tai tik laikinas periodas. Ateis laikas, kai visi šitie dalykai taps nebepastebimi ir neesminiai, tad sunkiausiais periodais, atsimink, kad ateis diena, kai būsi įvertinta už savo vidines savybes, o ne išorę. Tad neprarask pasitikėjimo savimi.

Stiprybės Tau.

Vilda

atsakytas 2017 Grd 6 Vilda
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,215 vartotojų