"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Kaip palikti žmogų kuris sulaikytas ilgiau nei pusmetį? Santykiai buvo prieš sulaikant, apie papildoma veikla nieko nežinojau. Puse metu laukiu kol išleis, bet kuo toliau tuo labiau pavargstu nuo visos situacijos, verkiu kiekviena diena, tapau viskam apatiška, matau kaip pati prarandu save ir nesinori žmogaus skaudinti. Bet ar saugojimas savęs yra savanaudiška?
paklausė 2022 Lie 6 Santykiai poroje Berta

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū, kad rašote.
Pirmiausiai, pradėsiu nuo laiško pabaigos, ne, savęs saugojimas tikrai nėra savanaudiška, tai turi būti prioritetas ir savaime suprantamas dalykas. Net skęstančiame laive, pirma savimi pasirūpinti turi pati mama ir tik tada ji galės padėti išsigelbėti vaikui. Taip pat, norėčiau patikinti, kad Jūs tikrai nesate atsakinga už kitą suaugusį žmogų ir jo savijautą. Esate atsakinga už save ir savo gyvenimą, pasirinkimus. Kaip suprantu iš laiško (dėl tos papildomos veiklos) tai santykiai  nebuvo nuoširdūs ir atviri iš to žmogaus. Taip pat, Jūsų laiške nematau abejonių dėl skyrybų, Jūsų klausimai yra apie tai KAIP išsiskirti o ne apie tai AR išsiskirti, todėl manau atsakymą Jūs pati žinote geriausiai. Skyrybos visada būna daugiau ar mažiau skaudžios abiems pusėms, todėl siūlyčiau galvoti ne apie tai, kaip neįskaudinti kito žmogaus, o apie tai, kaip pasirūpinti savimi, kaip būti pačiai sau atvirai ir pasitikėti savo nuojauta ir sprendimais.
Tiesiog, reiktų atvirai  pasakyti, kad priėmėte tokį sprendimą ir taip nusprendėte. Tai daryti tvirtai, užtikrintai, nesileisti būti manipuliuojamai ( jei tokios pastangos bus) ir tvirtai padėti tašką, jeigu taip nusprendėte ir taip jaučiate savo vidumi.
Tikiu, kad esate pavargusi, jaučiatės apatiška, prarandanti save, šiuo laikotarpiu būtų tikslinga pasirūpinti savimi, su meile ir atjauta skirti sau dėmesio, stiprinti savo vidinį stuburą,  įgyti daugiau pasitikėjimo savimi (galbūt tiktų naujos veiklos, nauji žmonės aplink, hobiai, savanorystė mėgstamoje veikloje, nauji kursai, studijos ir pan..?). Jei savijauta nesikeis ar jausite, kad problemos nesitraukia, manau, praturtintų ir tinkamo sau psichologo/psichoterapeuto paieškos.
Tad dar kartelį: savęs saugojimas - prioritetas ir savaime suprantamas dalykas. 
Linkiu Jums stiprybės ir drąsos pasitikėti savo vidumi,
Ingrida

atsakytas 2022 Lie 10 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
571 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų