"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki. Esu 20-ties metu,gyvenu uzsienyje su draugu. Pastaraja savaite atejo jausmas kad man kazkas yra,sunku miegoti,buti vienai,jis dabar yra isvykes i Lietuva 4 dienoms,tos keturios dienos atrodo lyg sustoja. Esu turejusi panikos atakas. Siuo metu jauciuosi visiskai be proto ir tuscia is vidaus. Turiu daug svajoniu kurias noriu igyvendinti,bet nesuprantu kas vyksta ir negaliu to siekti,negaliu dirbti,nes iskart panikuoju,kad sunku ir pan., labai greitai pasiduodu viskam. Atrodo visa savaite skauda sirdi,tyrimai geri,ar gali tai buti del panikos? Ar galiu nuo to isproteti? Bijau mirti ir isproteti,nezinau ka daryti,prasau,patarkite
paklausė 2022 Bir 22 Kita Ineta

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū už laišką. Visų pirma, tai norėčiau Jūs nuraminti, kad jeigu atlikti gydytojų tyrimai nerado nieko blogo, tai tikrai dėl to nemirsite ir neišprotėsite. Tiesiog panikos atakų metu dažnai lydi tokie simptomai kaip intensyvus širdies plakimas, skausmas/diskomfortas krūtinės plote,  baimė prarasti kontrolę, išprotėti, mirties baimė ir kt., jie yra labai nemalonūs ir varginantys, bet grėsmės gyvybei nekelia. Svarbu keisti įpročius, rasti kaip atsipalaiduoti (pvz.: skaitant knygą, medituojant, taikant relaksaciją, masažą) suprasti kas kelia nerimą, įtampą ir kaip galima tai pašalinti, taip pat svarbu užsiimti fizine veikla (joga, sportas, baseinas, mankšta...) palaipsniui atpalaiduojami raumenys - taip pat padeda nurimti,  išsimiegoti (laikytis miego grafiko, gerai išsivėdinti kambarį,  prieš miegą nesinaudoti telefonu, kompiuteriu ir pan). Kai jaučiate, kad artėja panikos ataka,  mėginkite giliai ir tolygiai kvėpuoti, nukreipti dėmesį nuo kūno pojūčių į aplinką 
Rašote, kad gyvenate užsienyje su draugu, bet neseniai pajutote, jog  kažkas vyksta, sunku  miegoti, būti vienai. Būtų naudinga prisiminti, kada tiksliai tai prasidėjo, kas galėjo įtakoti, galbūt kažkokie įvykiai, stresinės situacijos ar pan? Minėjote, jog ir seniau esate turėjusi panikos atakas, kaip su tuo tvarkėtės tuo metu? kas labiausiai padėjo? Pamėginkite analizuoti situacijas ir atsakykite sau į šiuos klausimus. Galbūt praeities situacijos ir dabar vykstančios  turi kažką bendro? jas kažkas vienija?
Be proto, kaip rašote, - tikrai nesate,  gebate perteikti savo jausmus, savijautas, būsenas. Tuštumą iš vidaus dažnai jaučiame kai kažką reikšmingo prarandame, arba kai neturime kuo ją užpildyti, ``pamaitinti``. Labai svarbu išmokti būti su savimi pačia, gerai jaustis su savimi. Dažnai taip nutinka, kad sunku išbūti ne be paties žmogaus, bet be veiklų, dalykų, kurių su jais veikiame, pvz.: jei patikdavo su draugu žiūrėti filmą, sportuoti, ar eiti į kavinę, - galima pamėginti tai daryti vienai. 
 Taip pat, kai nesate kartu, galite tą laiką investuoti į save, t.y.  išmokti naujų dalykų, skaityti knygas, savanoriauti mėgstamoje veikloje, užsirašyti į kursus, susirasti bendraminčių, pradėti sportuoti, užsirašyti į baseiną ar pan.
Rašote, kad turi daug svajonių, bet šiuo metu kažkas vyksta, dėl ko negalite jų įgyvendinti, nespauskite savęs ir neskubinkite, vadinasi, dabar toks metas, kai tam tikrus dalykus reikės šiek tiek atidėti, kol pasijusite geriau ir galėsite tai įgyvendinti.  Dar vienas variantas - tai  daryti tam tikrus dalykus bijant, t.y. žiūrint baimei į akis ir sakant: aš bijau, bet aš tai padarysiu, aš galiu, aš sugebėsiu!  (žinoma, jei tai neviršija Jūsų dabartinių resursų). Šiuo atveju, manau, labai padėtų darbas psichoterapijoje, kuris padėtų dirbti tiek su panikos atakomis, tiek su kitais sunkumais, jei tik turite tokią galimybę (dabar specialistai konsultuoja ir nuotoliniu būdu).

Esat šauni, nepamirškite tai priminti sau kiekvieną dieną, nepaisant visko. 

Tikiu Jumis.

Linkiu sėkmės, kantrybės, tvirtybės ir svajonių įgyvendinimo, Ingrida

atsakytas 2022 Bir 26 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

549 klausimų
552 atsakymų
10 komentarų
168,806 vartotojų