"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2022 Kov 3 Stresas anonimas

1 Atsakymas

Labas vakaras, sulaukėme Jūsų klausimo, kuris daugiausia siejasi su emocijomis: jaučiama agresija, kasdienis stresas,  ir vis pasirodančios mintys apie savižudybę. Nors konteksto beveik nepaminėjote (t.y. kas kelia agresiją, stresą, su kuo tai siejasi, pvz vieta ar asmeniu), susidaro įspūdis, kad šios visos emocijos yra tarpusavyje susijusios ir veikia nuoseliai sąveikaudamos. Leisiu sau spėti, kad šiuo metu esate situacijoje, su kurios elementais vienaip ar kitaip susiduriate kiekvieną dieną. Tai Jums kelią stresą ir šis jausmas vis dažniau pereina į pyktį/agresiją. Agresija, agresyvus elgesys dažniausiai pasireiškia tuomet, kai jaučiame, kad negalime kontroliuoti situacijos, kai įvykiai klostosi ne taip kaip turėtų, kai stengiamasi (kartais ir pasąmoningai) paslėpti kylantį beviltiškumo jausmo. Jaučiantis beviltiškai, gali kilti ir suicidinės mintys. Kas svarbu atsidūrus tokioje situacijoje? 

Svarbu tinkamai įvertinti situaciją. Pirma, kartais, tokiam įvertinimui gali būti reikalingas kitas žmogus, kuris nebūtų taip stipriai emociškai susijęs su šia situaciją; tam kad galėtų pateikti nešališką nuomonę. Antra, svarbu sau įvardinti, ką galiu kontroliuoti šioje situacijoje. Neretai, emociškai įsitraukę į įvykius žmonės linkę hiperbolizuoti ir išdidinti, kas tik prisideda prie didesnio streso jausmo. Pamėginkite susmulkinti situaciją/įvykį segmentais, kurie būtų lengviau suvokiami ir kontroliuojami. Trečia, apsvarstykite, kas gali Jums padėti išspręsti kilusius sunkumus. Tai gali būti kolegos, artimieji, viršininkas, teismas - priklausomai nuo situacijos. Svarbu atsiminti, kad nėra padėties be išeities.

Dėl jaučiamo streso ir agresijos jausmų, noriu Jus nukreipti į du skaitinius: apie nerimą ir agresiją. Tikiuosi straipsniai Jums bus bent šiek tiek naudingi. O jeigu trumpai, siekiant suvaldyti savo emocijas svarbu: 1) Pripažinti sau ką jaučiate, 2) Tinkamai, tiksliai įvardinti jausmus, kuriuos jaučiate, 3) Suvokti, kas sukelia tuos jausmus (kartais ties šiuo žingsniu jaučiami neigiami jausmai stipriai sumažėja, įvardinus tikrąją jų priežąstį), 4) Savo problemos sprendimą suskirstyti į aiškius, pasiekiamus žingsnius.

Dėl kylančių suicidinių minčių: garsiai sau įsivardinkite, pasidarykite sąrašą, kuris veiktų kaip priminimas "priežastys, dėl kurių verta gyventi". Sąraše gali būti jūsų tikslai, žmonės, vietos, norai - viskas, kas Jus džiugina, sukelia šypseną, ko laukiate. Kai pastebėsite savo mintis nukrypstant, žvilgtelėkite į savo sąrašą ir priminkite sau dėl ko norite gyventi. Taip pat labai svarbu, kad padėtumėte sau išlipti iš tokios būsenos užsiimant veiklomis, kurios Jums patinka. Jeigu atsižvelgiant į paros laiką ir valandas, turimos veiklos nebūtų pasiekiamos, rekomenduotina pasivaikščioti lauke, gryname ore. 

Jeigu norėtumėte anoniminės pagalbos telefonu, visuomet galite kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:

Vyrų pagalbos linija: 8 670 00027, Konsultacijų telefonu laikas I-V 10-14 valandomis

Moterų pagalbos linija8 800 66366, konsultacijos teikiamos visą parą.

Jaunimo linija: 8 800 28888, konsultacijos teikiamos visą parą. 

5 rekomendacijos: 

1. Norint pagerinti savo nuotaiką - mankštinkitės.

2. Norint turėti "šveresnę galvą" - medituokite.

3. Norint geriau suprasti pasaulį ir kitus - skaitykite.

4. Norint geriau suprasti save - rašykite.

5. Norint padėti kitiems - pirmiausia padėkite sau.

Pasidžiaukite savimi ir padėkokite sau, kad nepaliekate savęs sunkumuose ir ieškote pagalbos. 

Stiprybės ir kantrybės, 

Odeta

atsakytas 2022 Kov 6 Odeta
redaguotas 2022 Kov 6 Odeta
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
570 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų