"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Pati pradzia prasidejo pries du metus kai pradejai vartot daugokai alkoholio uzejo mintis kaip skriaudziu savo antra puse ir po tos dienos pradejo kartotis mintys kaip vis kazkam kanors padarau, besnekant su kokiu zmogum tada mintyse atrodo isvadinu visaip ir mane tai vargina, kaip to atsikratyti?
paklausė 2022 Vas 24 Kita anonimas

1 Atsakymas

Sveiki,

Laiške minite, jog paskutinius du metus pastebite, jog Jus kamuoja neigiamo turinio įkyrios mintys, kurios pasireiškia noru skriausti antrą pusę ir kitus asmenis. Kai kalbate su žmonėmis, jaučiate, jog mintyse imate asmenis išvadinti įvairiais žodžiais. Šios mintys suaktyvėjo tada, kai pradėjote vartoti daugiau alkoholio. Pastebite, jog mintys jus vargina ir neleidžia kokybiškai gyventi, norite sužinoti, kaip galėtumėte šių minčių atsikratyti. 

Džiaugiuosi, jog atpažįstate savo mintis bei emocijas ir ieškote pagalbos. Galiu tik įsivaizduoti, kaip turėtų būti sunku du metus patirti įvairias nemalonias mintis ir idėjas su kuriomis neturite nieko bendro.

Obsesinių minčių turinys būna įvairus - agresyvus, susijęs su seksualinėmis idėjomis, gąsdinantis, smerkiantis ir pan., dažniausiai šių minčių fonas yra nepriimtinas mūsų visuomenėje. Kylant įkyrioms mintims, labai svarbu prisiminti kelias esmines taisykles: 

  • Mintys nėra faktai - dauguma iš mūsų esame pagalvoję, ką veiktume, jei laimėtume milijoną, bet ar šios mintys virto realybe? Lygiai tokia pati situacija su neigiamo turinio mintimis - jei jos kilo, tai dar nereiškia, jog jos virs realybe.  
     
  • Dauguma žmonių turi keistų, gąsdinančių ir gėdingų minčių - jūs nesate vienas, daugumai žmonių pasitaiko įkyrių minčių, ypač šiandien, kai aplinkui susiduriame su daugybe išorinių streso šaltinių, būtent nerimo jausmas ir sukelia įkyrias mintis.
     
  • Nereikia stengtis bėgti ir slopinti įkyrių minčių - kuo dažniau tai darysite, tuo dažniau obsesinės mintys vėl pasireikš. Geriau pasistenkite nurimti ir savęs paklausti - Iš kur kyla šios mintys? Ką jos nori man pasakyti?

Kartais žmonės, kaip nerimo malšinimo būdą, pasirenka alkoholio vartojimą, svarbu atminti, kad ši priemonė iš tikrųjų nepadeda kovoti su nerimu ir įkyriomis mintimis, moksliniai tyrimai nurodo, jog alkoholio vartojimas gali paskatinti obsesinių minčių atsiradimą. Šiuo metu geriausia pagalba būtų kreipimasis į psichologą arba psichiatrą. Gydytojas-psichiatras nustato diagnozę, ar iš tikrųjų asmuo kenčia nuo įkyrių minčių ir paskiria gydymą, tai gali būti psichoterapija arba medikamentai, kartais jų abiejų kombinacija. Svarbu atminti, jog vaistai pašalina simptomus, bet nesprendžia vidinių žmogaus traumų ir konfliktų, todėl yra labai svarbu ieškoti atsakymų viduje, dirbant su savimi.

Linkiu ramybės ir sėkmės.

atsakytas 2022 Vas 27 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

563 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų