"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,

Nebežinau ką daryti ir kur kreiptis. Su vaikinu jau draugaujame daugiau nei metus laiko. Vasarą kartu buvome užsienyje, praeitais metais, dėl finansinių sunkumų jis gyveno su manimi ir mano broliu. Tačiau nuo šio rugsėjo gyvename atskirai, jo labai įtemptos studijos, laiko susitikti vis sunkiau atrasti.

 Jam viskas atrodo lyg ir normalu, o aš jaučiuosi taip, lyg staiga kažkas kažką iš manęs atėmė. Tapau reikli, reikalaujanti dėmesio, meilės įrodymų, kontroliuojanti, pavydi. Pati sau tokia nepatinku, nežinau kaip laisviau žiūrėti į situaciją.  Pastoviai jaučiu nerimą, baimę, kad mane paliks ar išduos, paranojiškai stengiuosi būti kuo gražesnė, labiau patikti, įtikti. Atrodo, kad egzistuoja tik mano kūnas, o vidus man net nepriklauso. Net pati jaučiu iš savęs sklindančią blogą energiją, pastoviai pykstu ant savo vaikino, kad jis neskiria laiko man, kad jam nebesvarbu. Daug apie tai kalbėjomės, jis sako, kad jaučia spaudimą, kad jaučia kaltę, jei nebūna su manim. Aš logiškai viską suprantu, daug domiuosi, tačiau niekas nepanaikina tos vidinės tuštumos. Pstoviai jaučiu nerimą, atrodo, kad krūtinė tuoj plyš,nemiegu, nevalgau, man niekas daugiau neįdomu, atrodo, kad niekas neturi prasmės. 

Prašau patarkite ką daryti. Žinau, kad viskas slypi meilės sau nebuvime, bet aš nežinau kaip išmokti save mylėti, kaip nepriklausyti nuo kitų žmonių. Kartais atrodo, kad tas skausmas yra toks didelis, kad geriau jau būtų tiesiog nebegyventi ie nieko nebejausti.. Ką man daryti?

Jovita

paklausė 2017 Lap 27 Santykiai poroje Jovita

1 Atsakymas

Labas miela Jovita,

Ačiū, kad parašei ir pasidalinai tuo, kas Tave slegia. Matau, kad išgyveni didelį skausmą. Tavo laiškas pilnas stiprių ir sunkių emocijų – Tavo nerimo ir baimės būti atstumtai, paranojos, pykčio, vidinė tuštumos, nepatikimo ir nemeilės sau, Tavo jausmo, kad viskas tarsi netekę prasmės.

Visų pirma norėčiau pradėti pasidžiaugdama, kad savo laiške pademonstravai daug brandos ir sugebėjimo save analizuoti. Niekada to nepamiršk ir nenuvertink, nes tai Tau labai padės tolimesniam savęs pažinime.

Kadangi esi žingeidi ir nori geriau suprasti savo situaciją bei sau padėti, tai tikriausiai kai kuriuose dalykuose pasikartosiu, bet tikiuosi, kad atskleisiu ir kažką naujo bei tau naudingo.

Taigi, Tu sakai, kad jautiesi priklausoma nuo kitų žmonių. Aš pabandyčiau šiek tiek kitaip performuluoti – priklausoma nuo jų meilės Tau. Kiekvienam norisi meilės ir jeigu mes jos negauname iš savęs, to tikimės iš kitų. Bet kartais būna taip, kad net jeigu kitas žmogus nuoširdžiai mus myli, mus atrodo, kad to neužtenka, mes jaučiam nerimą, kad jie mus išduos, kad jų meilė nesitęs ilgai. Taigi rodo, kad problema ne vien nemeilėje sau, bet baimėje ją prarasti. Iš kur ta baimė būti atstumtam, paliktam, nemylimam? Visi mes ją patiriame tam tikrame lygyje, bet kartais tai tampa viska užgožiančia baime, kurią nelengva sukontroliuoti. Tokios stiprios baimės priežastys dažnai slypi mūsų vaikystėje. Kartais, kai vaikas praranda jam itin svarbaus žmogaus meilę ir rūpestį (pvz, tėvo ar mamos) arba jeigu jam nesiseka užmegzti ryšio su tuo jam svarbiu asmeniu, jeigu vaikas prašo meilės, bet jos negauna – tokiais atvejais, kai nebuvo įtvirtintas esminis meile ir rūpesčiu paremtas ryšys tarp vaiko ir jo globėjo, vaikiška baimė išlieka ir užauga su tuo žmogumi.

Aš jokiu būdu nesakau, kad taip yra ir Tavo atveju, Jovita, tai gali žinoti tiktai Tu. Tačiau jeigu tai yra tiesa, reikia su ta problema pradėti dirbti ilgiau nedelsiant. Vienam tai padaryti gali būti sunku, tad aš rekomenduočiau specialisto pagalbą – jausdamasi saugi ir palaikoma savo psichologo, galėtum prisikasti iki tikrųjų savo baimės ir nemeilės sau priežasčių ir pradėti jas spręsti. Supratusi tikrąsias savo skausmo priežastis, pagaliau galėsi efektyviai sau padėti.

O pirmas žingsnis į pagalbą sau yra ryšio su savimi atkūrimas. Aš jaučiu, kad šiuo metu jis Tavyje yra nutrūkęs, kad gyvenimas vyksta išorėje, kai tuo tarpu vidiniai poreikiai yra šiek tiek apleisti. Tad skausmas ir neadekvatumas kyla iš nutrūkusio ryšio su pačia savimi.

Taigi, norint atkurti tikrą ryšį su savimi, svarbu:

  • Tau svarbi, įdomi veikla. Per veiklą mes dažnai atrandame save. Jeigu tai mums įdomi veikla, ji gali padėti išreikšti save ir taip nuslopinti vidinę įtampą ir nepasitenkinimą;
  • Bendravimas. Per jį mes taip pat galime sužinoti daugiau apie save. Kartais kitas žmogus mums pasiūlys įžvalgų ir daugiau aiškumo, apie tai kas vyksta Tavyje. Dažnai, kai užsidarome savyje, mintys praranda aiškumą ir mums tampa sunku atpažinti, kas realu ir kas ne;
  • Negatyvių minčių stebėjimas ir jų kontroliavimas. Užsivesk žurnalą, kuriame kas kart kilus kokiai negatyviai minčiai ar baimei, tu ją užsirašytum. Suformuluota ant popieriaus negatyvi mintis gali atrodyti visai kitaip nei galvoje (mažesnė arba net nelogiška). Suvaldyk tas mintis atremdama jas teigiamais argumentais;
  • Atsipalaidavimas. Nenumok į tai ranka – atpalaiduodama kūną, atpalaiduosi ir mintis, kas tau leis pažvelgti į sunkias situacijas aiškiau;
  • Minčių ir jausmų žurnalas. Užsirašyk savo mintis ir jausmus, tai tau leis save išreikšti ir sumažinti viduje besikaupiančią įtampą. Jeigu tau nepatinka rašyti, kodėl nepabandžius piešti – nupiešk save arba, kas pirma šauna į galvą. Žvelgdama į savo piešinį pastebėk, kaip tu save matai, ko jame trūksta, kur tu esi ir pan. Tai taip pat gali padėti pamatyti save;
  • Komplimentai sau. Nepamiršk kas dieną priminti sau bent po vieną teigiamą dalyką apie save.

Atsimink, kad tiktai Tu gali užpildyti tą tuštumą esančią Tavo viduje. Jeigu nori save pamilti, pirma pažink save, atrask save iš naujo. Juk tikra meilė ir rūpestis atsiranda, kai vis labiau pradedi pažinti tau brangų žmogų – šiuo atveju Tave pačią. Tad dar šiandien pradėk nors nuo vieno mažo žingsnelio atgal į save.

Stiprybės Tau, miela Jovita.

Vilda 

atsakytas 2017 Lap 28 Vilda
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

453 klausimų
456 atsakymų
9 komentarų
115,703 vartotojų