"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Nera motyvacijos dirbt. Keiciu darbus pastoviai, isdirbu vos kelias dienas. Jeigu jau i darba ateinu, viskas gerai buna, bet kita ryta vel tas pats
paklausė Vas 5 Motyvacija Darbas

1 Atsakymas

Sveiki,

kaip girdžiu, pagrindinė Jūsų problema – motyvacijos dirbti trūkumas. Kaip pats įvardinate, atsikėlus ryte sunku prisiversti išeiti į darbą. Tikriausiai dažnai ir nepavyksta prisiversti nueiti į darbą. Galbūt dėl to tenka keisti darbus ir nuolatos bandyti vėl iš naujo. Visgi rašote, kad kai nueinate į darbą, jaučiatės  geriau, tada viskas būna gerai.

Motyvacija – dalykas rimtas. Nuo to, kiek esame motyvuoti, priklauso mūsų darbo kokybė, laisvalaikio pasirinkimas, santykių kūrimas ir daugelis kitų dalykų. Dažniausiai motyvaciją padidina tai, kas sukelia teigiamas emocijas, patenkina mūsų poreikius, leidžia pasijusti geriau. Taip pat motyvuoti gali tai, kas atitinka mūsų požiūrį, vertybes, įsitikinimus. Tuo tarpu tikra demotyvacija gali tapti tai, kas neatitinka mūsų poreikių, pomėgių, vertybių, sukelia neigiamas emocijas, primena neigiamas patirtis. 

Pavyzdžiui, Jūsų atveju, nenorą eiti ryte į darbą galėtų sukelti darbe atliekamos pareigos, kurių Jūs nemėgstate, kurios prieštarauja Jūsų pomėgiams, o galbūt ir vertybėms, taip pat pareigos, kurios Jums per sunkios (per didelis fizinis ar psichinis krūvis dėl kurio gresia organizmo išsekimas).  Skatinu apgalvoti ir kitas galimas motyvacijos trūkumo priežastis. Pavyzdžiui, savikontrolės ir disciplinos trūkumas gali pastūmėti atsainumo ir nerūpestingumo link ir neatėjimas į darbą gali tapti „mažmožiu“ dėl kurio tenka išeiti iš darbo. Be to, negebėjimas prisiversti atlikti būtinų pareigų, pavyzdžiui nueiti į darbą, gali būti vienas iš asmenybės bruožų, pavyzdžiui tingumas. Toks būdo bruožas neleidžia pasiekti užsibrėžtų tikslų, įveikti kylančių sunkumų, su kuriais susiduria kiekvienas žmogus. Tingumą galima ugdyti ir valios bei užsispyrimo dėka paversti darbštumu.

Skatinu nesijausti vienišam, nes kiekvienas iš mūsų karts nuo karto nepriklausomai nuo to, kiek darbas patinka, o kiek ne, patiria įvairiausių sunkumų, iššūkių, taip pat ir rytinį nenorą eiti į darbą. Galima visa tai laikyti norma. 

Jūsų atveju, tai kartojasi dažnai, dirbant vis kitus darbus ir trukdo kokybiškai gyventi. Tačiau net ir tuo atveju, sau padėti galite suprasdamas, kokios priežastys Jums asmeniškai sukelia stiprų nenorą eiti į darbą (anksčiau aptarta demotyvacija). Be to, kiekvienoje situacijoje verta paieškoti ne tik neigiamų, bet ir teigiamų dalykų, kurie tikiu motyvaciją sustiprins. Juk dirbdamas galite pasirūpinti savimi, o gal net ir kitais, galite patenkinti savo poreikius ir būti nepriklausomas ir kt.

Svarbu žinoti ir tai, kas Jus motyvuoja: galbūt mėgstamas laisvalaikio užsiėmimas, pavyzdžiui, sportas po darbo bus kaip atlygis už tai, kad kėlėtės anksti ir prisivertėte nueiti į darbą. O galbūt skanus maistas ar mėgstamas filmas motyvuos ir suteiks energijos kitai darbo dienai…Čia jau Jūsų  sprendimas!

Linkiu drąsos, ryžto ir atkaklumo žengiant motyvacijos keliu,

Martyna

atsakytas Vas 8 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
489 atsakymų
9 komentarų
137,109 vartotojų