"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sūnus 11m labai reikalauja dėmesio iš aplinkiniu. Reikalauja tokiais budais kaip pykimu cypimu kažko negaves, supykes gali trankyti daiktus. Mokykloje sunku jam bendrauti ir rasti kalba su kitais vaikais, nes demesi gauna panasiu elgesiu. Ačiū
paklausė 2021 Grd 10 Tėvai ir vaikai Tina

1 Atsakymas

Laba diena, Tina.

Ačiū, kad kreipėtės, skaitau atsiųstą laišką ir matau Jūsų norą padėti sūnui, džiaugiuosi, jog esate drąsi ir ieškote pagalbos. Žinutėje minite, kad pastebėjote vaiko dėmesio reikalavimą iš aplinkinių žmonių, dėmesys siekiamas cypimu, supykęs sūnus pradeda trankyti daiktus. Pastebite pokyčius ir bendravime su kitais, vaikui tapo sunku rasti bendrą kalbą su bendraamžiais, nes yra išmokęs dėmesį gauti panašiu, neigiamu, elgesiu. 

Jūsų laiške trūksta detalių platesniam vaizdui susidaryti - kada pasikeitė vaiko elgesys, ar jis toks buvo visada, ar Jūsų šeimoje buvo tam tikrų patirčių, kurios galėjo turėti neigiamos įtakos vaiko elgesio pasikeitimams…, tik sužinojus tam tikras detales, galima stengtis ieškoti efektyvių sprendimo būdų. Yra daug priežasčių, kodėl vaikai pradeda elgtis būtent taip, viena iš teorijų - išmoktas elgesys, tai reiškia, jog vaikas gali būti išmokęs dėmesį gauti tik pradėjęs verkti, cypti, trankyti daiktus, todėl yra labai svarbu su vaiku kalbėtis ir atpažinti bei suprasti jo poreikius ir jausmus, skirti dėmesį ne tik tada, kai vaikas verkia ar pyksta, bet ir įprastą dieną, kai nėra emocijų pasikeitimo. Kiekvienas atvejis yra individualus ir turėtų būti sprendžiamas su specialistu, todėl rekomenduoju kreiptis į sūnaus mokykloje dirbantį psichologą, kuris galėtų suteikti išsamesnę informaciją apie vaiko emocijų ir bendravimo pokyčius, taip pat mokyklos psichologas galėtų rekomenduoti specialistą už mokyklos ribų, kuris padėtų ieškoti naujų sprendimo būdų šioje situacijoje. 

Jei jaučiate, jog yra reikalinga skubi pagalba vaiko auklėjimo klausimais, rekomenduoju kreiptis į Tėvų liniją“, kurioje dirba padėti pasiruošę specialistai - 8800 900 12 (darbo dienomis nuo 17:00 iki 21:00), taip pat kviečiu nepamiršti savęs ir pasirūpinti asmeniniais poreikiais, jei jausite, jog norite pasikalbėti, siūlau kreiptis į „Pagalbos moterims liniją“ - 8 800 66366.

Esate teisingame kelyje, linkiu sėkmės.

atsakytas 2021 Grd 12 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

489 klausimų
492 atsakymų
9 komentarų
137,682 vartotojų