"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Patiriu didžiulį spaudimą šeimoje, draugų rate, rodos niekas manęs nesupranta. Ištinka panikos atakos, kurios trunka ganėtinai ilgai, rodos uždusiu, pila prakaitas, o tada purto šaltis, visa drebu. Viskas gąsdina, viskas neramina, viskas ką darau atrodo blogai. Visuomet visų akimis esu kalta.
paklausė 2021 Lap 29 Stresas Lukrecija

1 Atsakymas

Labas, Lukrecija.

Skaitau tavo laišką ir girdžiu, jog šiuo metu išgyveni paniką, stresą ir nerimą. Rašai, jog patiri didžiulį spaudimą tiek šeimoje, tiek draugų rate, jauti, kad nėra žmonių, kurie tave suprastų. Mini, jog ištinka panikos atakos, kurios trunka gana ilgai, jauti dusulio jausmą, prakaitą, „purtantį“ šaltį bei drebulį. Šalia panikos atakų išgyveni nerimą, jausmą, lyg viskas gąsdintų, įsivaizduoji, kad viską, ką darai, darai blogai, jauti, jog žmonės tave kaltina. Galiu tik įsivaizduoti, kaip turėtų būti nelengva gyventi, kai artimiausi asmenys tavęs nesupranta, o priešingai, stengiasi parodyti, jog elgiesi netinkamai.

Noriu pasakyti, kad panikos atakos yra ženklas, jog gyvenimas klostosi ne taip, kaip iš tikrųjų turėtų. Žinau, kad gali būti sunku, bet yra svarbu kelti klausimus sau, kodėl aš patiriu panikos atakas, kodėl būtent dabar, ką jos nori pasakyti apie mano gyvenimo būdą ir pasirinkimus? Iš tavo žinutės sprendžiu, jog tu pati supranti, kas tau kelia nerimą ir puikiai įsivardini, mini, jog tai artimi žmonės, kurie tavęs nesupranta, kelia spaudimą ir kaltina dėl įvairių priežasčių. Jausti nerimą ir panikos atakas tokioje situacijoje yra normalu. Jei nepasirenki tiesiai į akis pasakyti artimiausiems žmonėms, kaip iš tikrųjų jautiesi, tavo kūnas tai padaro už tave ir tai pasireiškia panikos atakų forma. Greičiausiai esi prikaupusi nemažą kiekį nuoskaudų ir pykčio, kuris neleidžia jaustis pilnavertiškai, šalia girdimi priekaištai iš artimųjų situacijos nepagerina ir tai sukuria nerimastingą savijautą.

Sprendimas visada yra. Tu jau pradėjai kelionę link pilnavertiškumo ir geros savijautos - parašei laišką mums! Kad galėtum tęsti šią kelionę, privalai toliau rūpintis savimi, pradėti gali nuo darbo su psichologu, kuris padėtų tiksliau suprasti kylančias emocijas ir potyrius. Dirbdami kartu galėtumėt atrasti įvairius situacijų sprendimo modelius, pokalbių metu galėtum „nusimesti“ naštą, kurią kaupi dėl artimųjų pasakytų žodžių, darbas su psichologu padėtų siekti užsibrėžtų tikslų ir geresnio savęs vertinimo.

Klausi, kaip susitvarkyti su panika, stresu, nerimu, kaip padėti sau jaustis pilnavertei. Atsakymas vienintelis - turi prisiimti atsakomybę ir gyventi savo tikrąjį autentišką gyvenimą, brėžti ribas tarp žmonių, kurie su tavimi elgiasi taip, lyg būtum nusipelniusi kaltinimų, spaudimo ir komentarų, jog viską darai blogai. Ne, esi verta gerų emocijų savo gyvenime, privalai to nepamiršti.

Linkiu sėkmės, esi pokyčių kelyje.

atsakytas 2021 Grd 9 Lukas
redaguotas 2021 Grd 9 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,370 vartotojų