"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Prieš 8 mėnesius išsiskyriau su vyru, prieš tai buvome 6 m santuokoje, 11 kartu, turime 4 metų dukra. Išėjo pas kitą moterį, labai ilgai nuo manęs viską slėpė, apgaudinėjo. Patyriau didelį šoką. Labai ilgai maniau, jog myliu jį, dabar tuštuma liko..Gerus 3 mėnesius nieko nenorėjau, negalėdavau užmigti ir t t. Dukra padėjo man atsigauti ir žinoma aš pati, vis kalbėdavau su savimi, motyvuodavau save. Tačiau dabar aš jaučiu po visų šių įvykiu pasimetimą, blaškausi, nežinau ko noriu iš santykių. Man labai sunku suprasti emocijas savo. Atrodo net nebeturiu tokių jausmų, nei gailesčio nejaučiu nieko, niekada anksčiau neesu jautusi tokio jausmo. Gal galite padėti suprasti save...?

paklausė 2021 Spl 25 Bendraamžiai/santykiai darbe Gitana

1 Atsakymas

Sveiki. Ačiū, už drąsą pasidalinti.


Panašu, kad išgyvenate sudėtingą laikotarpį. Skyrybos visada pakeičia gyvenimą ir santykiams pasibaigus reikia duoti sau laiko išgedėti, nes tai yra didelė netektis ir viena iš didžiausių krizių, kurias gali patirti žmogus. Žmonės po skyrybų išgyvena skirtingas emocijas, kartais jaučia sunkumą įvardinti savo jausmus,  ir kartais jaučia tarsi emocinį atitolimą nuo  savęs, savo jausmų, taip yra todėl, kad taip susiformuoja apsauga, kuri tarsi siena  saugo ir neprileidžia prie jausmų, kurių  siekiama išvengti. Taip gali atsitikti, kai emocijos ilgą laiką slopinamos, neišreiškiamos, kai nebūna pakankamai laiko išgedėta. Svarbu žinoti, kad po reikšmingų santykių pabaigos yra normalu kartais jaustis blogai, abejoti, jausti pasimetimą ir visi jausmai ar emocijos yra normalu. 
Kad po truputį sugrįžti ir išgirsti savo kūną  ir emocijas, reiktų susikoncentruoti į kūno pojūčius, kartais tai padaryti palengvina dėmesingumo/sąmoningumo pratimai (Mindfulness) tai padeda įsisąmoninti kokios mintys, emocijos kyla, jas pripažinti, stiprina gebėjimą priimti gyvenimo situacijas, (internete galima rasti informacijos apie tokios terapijos vedamus užsiėmimus, programas) taip pat kvėpavimo pratimai, relaksacija.
  Rašote, kad nežinote ko norite iš santykių, tačiau pirmiausiai, turite gerai jaustis būdama  su savimi, kad vėliau atsirastų santykiai su kitu. Skirkite daugiau laiko ir dėmesio sau pačiai, (mankšta, hobis, naujas pomėgis, mokslai, savanorystė, pasilepinimas malonumais ar pan.,) pagalvokite, ką galite padaryti dėl savęs pačios, taip pat pagalvokite apie savo norus, tikslus, ateities viziją,  pagalvokite apie tai, kokių santykių norėtumėte ateityje o kokie Jums - nepriimtini. Drąsiai leiskite sau galvoti apie tai, kokį žmogų norėsite matyti šalia savęs ateityje, o kai jau žinosite - pasistenkite ir pati tokia būti.  Iš nesėkmingų buvusių santykių galima pasiimti tam tikras pamokas, iš jų pasimokyti, kad ir kokia skausminga patirtis - visada galima įžvelgti ir šviesią pusę.
Neabejoju, kad esate puiki mama, dukra - tai  dar vienas labai didelis stimulas - kiek dar daug gyvenime turite nuveikti ir pamatyti  augančių bei  besikeičiančių procesų tiek viduje, tiek išorėje. Taip pat, nelikite viena, ieškokite palaikymo tarp bendraminčių, draugų, šeimos narių arba užsiregistruokite konsultacijoms pas psichologą ar psichoterapeutą, tikiu, kad su pagalba suprasti save bus šiek tiek lengviau.

Linkiu Jums kuo didžiausios sėkmės ir siunčiu stiprų palaikymą,  Ingrida

atsakytas 2021 Lap 2 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

516 klausimų
518 atsakymų
10 komentarų
149,945 vartotojų