"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Nesuprantu kas su mano mergaite ne taip?
paklausė 2021 Spl 13 Bendraamžiai/santykiai darbe Oksana

1 Atsakymas

Laba diena, ačiū, kad kreipėtės.

Iš Jūsų laiško suprantu, jog pastebėjote dukros negalėjimą klasėje rasti draugų, nesuprantate, kaip taip gali būti, nes savo dukrą pažįstate kaip gerą ir komunikabilią mergaitę. Tikiu, kad tokia patirtis gali skaudinti, nes norite, kad Jūsų dukra būtų laiminga.

Bendravimas, ypač paauglystės periodu (12-16 m.), yra labai svarbus. Šiuo metu paaugliai ieško bendraamžių su kuriais galėtų užmegzti ryšį, dalintis kasdieniais išgyvenimais, praleisti laisvalaikį.

Bendravimo sunkumai gali kilti dėl kelių priežasčių:

  • Gali būti neišlavinti bendravimo įgūdžiai tarp bendraamžių, ko pasekoje gali kilti sunkumų inicijuoti arba palaikyti pokalbį.
  • Vaiko baikštumas, drovumas ar susivaržymas gali atstumti kitus klasės draugus. 
  • Bendravimo sunkumus vaikai patiria, kai pasireiškia kalbos ar raidos sutrikimai, nerimas arba depresija. 
  • Vaiko bendravimui įtaką gali daryti artimųjų tarpasmeniniai santykiai namuose.

Rekomenduoju atlikti kelis veiksmus, kurie galėtų būti naudingi suprantant dukros bendravimo pokyčius:

  • Jei matote, kad vaikas sunkiai užmezga santykius su kitais bendraamžiais, siūloma kreiptis į mokytojus, kurie dirba su atžala, galbūt jie galėtų suteikti naudingos informacijos, kodėl Jūsų dukra negali užmegzti kontakto su klasės draugais.
  • Pasikalbėkite su savo dukra. Neteiskite, bandykite suprasti, venkite klausimų formuluočių su žodžiu „kodėl“, tai gali versti Jūsų vaiką jaustis kaltu, jog jis negali rasti bendrystės su kitais. Pasidomėkite, ar nutiko kažkas, kas galėjo turėti įtakos bendravimo pasikeitimui. 
  • Pagalvokite, galbūt kažkas pasikeitė Jūsų šeimoje, kas galėjo turėti poveikį dukros bendravimo pokyčiams. Minite, jog dukra yra komunikabili, vadinasi, anksčiau matėte, jog gali bendrauti, pagalvokite, kas galėjo pasikeisti - gal pakeitė mokyklą, gal kito tarpusavio santykiai šeimoje?

Jei reikėtų papildomos pagalbos, siūlau kreiptis į dukros mokyklos psichologą, taip pat visada galite pasikalbėti su savanoriais - psichologais „Tėvų linijoje” - 8 800 900 12

Linkiu sėkmės!

atsakytas 2021 Spl 14 Lukas
redaguotas 2021 Spl 14 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų