"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,esu jauna 29m moteris.Turiu vyrą ir du vaikus.Maziausiam 11men. Jis reikalauja labai daug demesio ,niekur be mūsų nepasilieka.Abu jauciames pavargę, ypač aš. Kartu nebuvome niekur iseja jau kokius 8 men .Vis dažniau jaučiuosi irzli,nepailsejusi, dažnai skauda galva.pastebėjau kad vis mažiau noriu bendrauti su žmonėmis,o juolabiau jiem kažką pasakoti.Vyras palaiko siulo iseiti kažkur su drauge,bet as nenoriu,nes jausciau kalte ji palikusi vieną,o ir šiaip kai pradedu apie tai galvoti,sumenkinu savo bėdas ,nes juk moterys anksčiau turėdavo dar daugiau buities ir vaikų ir suaotvarkydavo. Yra žmonių, kurie sunkiai serga,as skundziuosi ,kad turiu leisti daug laiko su tais, kuriuos labiausiai myliu savo gyvenime. Kažkokia sumaištis galvoje, kaip ją išsklaidyti, kaip mąstyti ir gyventi toliau?

paklausė 2021 Spl 8 Stresas Agnietė

1 Atsakymas

Sveika, Agniete,

Jūsų laiške galima perskaityti kylančias prieštaringas mintis ir jausmus. Suprantu, kad jaučiatės pavargusi ir išsekusi, norėtumėte skirti daugiau poilsio ir laiko sau, tačiau tuo pačiu jaučiate kaltę dėl savo poreikio pabūti atskirai nuo savo šeimos narių.

Norisi atreaguoti, jog Jūsų patiriami jausmai ir mintys yra visiškai tinkami. T. y. normalu jaustis pavargusiai ir išsekusiai auginant du mažus vaikus. Juk būnant mama negali pasiimti atostogų, o vaikų priežiūra tęsiasi ištisas paras. Taigi nuovargis ir poilsio trūkumas tikriausiai yra neišvengiami Jūsų situacijoje.

Dažnai taip nutinka, kad būdami ilgą laiką kartu net su artimiausiais žmonėmis pavargstame, netenkame energijos ir jėgų. Tuomet atsiranda  būtinybė skirti laiko tik sau, užsiimti mėgstama veikla, savo hobiu ar tiesiog pakeisti aplinką ir supančius žmones. Tai atpalaiduoja, grąžina jėgas, atstato pusiausvyrą ir pagerina savijautą. Pabandykite skirti bent 15 min laiko sau ir savo pomėgiams.

Kaip girdžiu, Jūsų patiriama kaltė neleidžia Jums patenkinti savo poreikių. Mintys apie tai, kad kiti žmonės susiduria su didesniais sunkumais ir su jais geriau susidoroja nei Jūs, yra savikritiškos ir neleidžia pasijusti geriau. Kiekvienas iš mūsų gyvenime susiduriame su mums skirtais išbandymais ir sunkumais ir stengiamės juos įveikti pagal galimybes.  Kiekvienas sunkumas reikalauja jėgų ir energijos bei valios pastangų, nesvarbu, ar tai būtų vaikų auginimas ar sunkios ligos įveikimas. Taigi nenuvertinkite savo išbandymų ir įdėtų  pastangų jiems įveikti.

Be to, auginti vaikus yra vienas sunkesnių išbandymų, nes žmogaus gyvenime daug kas keičiasi, pradedant vaidmeniu, kai tampama mama ar tėčiu, ir tenka didesnė atsakomybė ir rūpestis nei teko anksčiau. Baigiant tuo, jog didžiąją gyvenimo dalį tu paaukoji kitiems, išdalini save. Taigi būti mama ar tėčiu nėra lengva užduotis. Tai tikrai nemažas išbandymas, reikalaujantis daug energijos, jėgų ir kantrybės!

Jūsų savijautos pokyčiai: irzlumas, nuovargis, nenoras atsiverti kitiems, galvos skausmas gali būti  susiję su poilsio stoka ir nepatenkintais poreikiais. Atminkite, jog fiziniai kūno negalavimai yra susiję su psichiniais procesais. Taigi norėdama pagerinti savo savijautą turėtumėte skirti laiko sau, taip pat, kaip pati minėjote, skirti laiko sau ir vyrui. Galite pasvarstyti apie galimybes vaikus palikti su savo artimaisiais ar žmonėmis, kuriais pasitikite. Galbūt ir vaikams būtų naudinga šiek tiek laiko praleisti atskirai nuo tėvų. Taip ugdomas vaikų savarankiškumas, vaikas mokosi būti su savimi. O kad nesijaustumėte kalta, leisdama laiką su draugėmis, sutarkite laiką, kada Jūsų vyras galės išeiti su draugais. Galima sudaryti tvarkaraštį, kuriame numatysite savo, savo vyro ir Jūsų kartu leidžiamą laiką. Taip vyks sąžiningi mainai ir nei vienas nebus užmirštas.

Taigi, skirdama laiko sau ir savo poreikiams, ne tik pati jausitės geriau, bet ir gerą nuotaiką dalinsite savo artimiesiems. Juk kai pačios nuotaika gera, tai ir aplinkiniai būna laimingesni.

P.S. pirmiausia patys turime užsidėti deguonies kaukę, kad po to galėtume padėti ir kitiems.

Linkėdama drąsos ir ryžto pasirūpinti savimi,

Martyna

atsakytas 2021 Spl 10 Martyna
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
567 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų