"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki, esu 31 metu moteris vos pries dvejua metus pradejus savo pirmus gyvenime rimtus santykius. Siuo metu jauciuosi be galo laiminga ir manes nebekankina nerimo priepoliai, taciau aplanko nežinomybė, ka daryt toliau. Mokausi kalba salies, kurioje gyvenu, bet kai pagalvoju apie darba ir karjeros galimybes... Viskas tiesiog tuscia, neturiu jokiu ideju, koks darbas man teiktu malonuma, toks ispudis, kad galeciau dirbti belenka, kad tik galeciau save islaikyti ir buti nepeiklausoma. Kaip suprasti, kaip noriu save realizuoti gyvenime ir kokia sfera rinktis, kaip apskaiciuoti realias savo galimybes?
Vienintelis dalykas kuri zinau, kad man patinka darbai kurie yra smulkus detalus ikyrus, bet finale juos atlikus nera ispudingo rezultato, kaip pavyzdys mano hobis siuvyneti kryželiu.

paklausė 2021 Rgp 30 Depresija AUDRONE

1 Atsakymas

Laba diena, Audrone.

Rašote, jog prieš kelis metus pradėjote pirmus rimtus santykius, o šiuo metu jaučiatės be galo laiminga, Jūsų nebekankina nerimo priepuoliai. Smagu girdėti, kad galite dalintis teigiamais išgyvenimais, bet taip pat savo laiške minite, jog aplanko nežinomybės jausmas, mąstote, ką gyvenime daryti toliau. Tokios mintys yra natūralios ir įprastos, kiekvieną iš mūsų aplanko egzistenciniai klausimai, kurie dažnai būna susiję su karjeros pasirinkimu, šeimos kūrimu ir pan. Mes augame, keičiamės ir ieškome savo vietos šiame pasaulyje.

Minite, jog mokotės kalbą šalies, kurioje šiuo metu gyvenate, bet pagalvojus apie darbą, Jus aplanko nežinomybės jausmas, neturite idėjų, ką norite veikti, nežinote, kokia veikla galėtų teikti malonumą, bet jaučiate vidinį norą tapti laisva ir nepriklausoma karjeros atžvilgiu. Kad galėtumėt suprasti, koks darbas jums tinkamas, turėtumėt sau užduoti kelis klausimus: ką darau geriau nei kiti žmonės? Ką pasirinkčiau dirbti, jei už kiekvieną darbą būtų mokamas toks pats atlyginimas? Kokios veiklos praeityje kėlė didžiausią džiaugsmą? Atsakymai į šiuos klausimus leistų žvilgtelti į kryptis ir veiklas, kuriose jaučiatės tvirta. Taip pat šiuo metu Lietuvoje, Užimtumo tarnyboje, vyksta įvairūs mokymai ir kursai, kuriuose žmonės persiorientuoja į naują specialybę, galima rasti nuo kirpėjo(s) iki programuotojo(s) krypčių, galbūt ir Jūs galėtumėt pasidomėti panašiomis galimybėmis savo šalyje. Yra ir kita alternatyva, galite kreiptis į specialistus, kurie galėtų padėti profesiniame kelyje, tai gali būti organizacinės psichologijos specialistas, karjeros konsultantas ar mentorius - asmuo, kuris padėtų suprasti Jūsų norus ir galimybes. Jau dabar minite, jog jaučiate aistrą atlikti smulkmeniškus darbus, kurie reikalauja atidumo, tai puiki pradžia. Net ir savo hobį - siuvinėjimą kryželiu galite paversti pinigų šaltiniu, internete egzistuoja įvairios el. parduotuvės, pvz. etsy.com, kur užsienyje gyvenantys žmonės ypatingai vertina panašius dirbinius, galbūt ten atrastumėt savo tikslinę auditoriją ir taip realizuotumėt savo pomėgį.

Noriu priminti, kad greitojo maisto restorano KFC įkūrėjas Harland Sanders pirmąją užkandinę atidarė sulaukęs 62 metų, Susan Boyle dainininkės karjerą pradėjo būdama 48 metų, Stan Lee - žymus Marvel komiksų kūrėjas savo pirmąjį komiksą išleido sulaukęs 40 metų. Jums tikrai nėra vėlu, tiesiog reikia reflektuoti, kur ir ką darydama jaučiatės geriausiai.

Tikiu Jumis, linkiu sėkmės.  

atsakytas 2021 Rgs 13 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

568 klausimų
571 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų