"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Tas žmogus laiko save absoliučiai sveiku ir pas psichiatrą tikrai nepavyks nuvesti. Trumpalaikės atminties beveik neliko - užmirštama, kas buvo prieš 5 min, daugėja haliucinacijų. Kokiu keliu bandyti padėti , kur kreiptis? Čia silpnaprotystė?
paklausė Rgp 18 Kita Paulius

1 Atsakymas

Sveiki, dėkoju, kad rašote.
Suprantu Jūsų susirūpinimą dėl artimo žmogaus sveikatos problemų. Dažnai pasitaiko, kad dėl baimės, nesupratimo ar kitų priežasčių, žmonės linkę savo negalavimus neigti.
 Vis tik, diagnozę nustatyti ir patvirtinti turėtų sveikatos specialistai paskyrę ir atlikę  nuodugnius sveikatos tyrimus, kadangi Jūsų minėtus simptomus gali sukelti ne tik psichikos liga bet  ir smegenų veiklos sutrikimai, augliai ir kt., sveikatos sutrikimai, tad labai svarbu pagalbos sulaukti laiku.   Pabandykite su artimuoju pakalbėti apie tai, išreikškite susirūpinimą jo sveikata, padrąsinkite kreiptis pagalbos,  galite užregistruoti pas specialistą ir pasiūlyti palydėti  (specialistams Jūsų  suteikta informacija  apie artimojo būklę, elgesį, pasireiškimo laiką ir pan. būtų itin naudinga).
 Galite mėginti  kreiptis į šeimos gydytoją ir išsakius savo susirūpinimą artimojo sveikata, bendromis jėgomis motyvuoti kreiptis tolimesnės pagalbos.  Taip pat, motyvuoti kreiptis pagalbos Jūsų artimąjį  gali tas žmogus,  su kuriuo jis turi geriausią emocinį ryšį, kuriuo labiausiai pasitiki.

Linkiu Jums tvirtybės, Ingrida
atsakytas Rgp 22 Ingrida
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

425 klausimų
426 atsakymų
9 komentarų
95,137 vartotojų