"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sveiki, kaip istverti skausma...skirybu skausma...labai sunku ...skausmas labai didelis patyriau daug melo..vyras isdave su kita moterimi...turime du vaikus..labai sunku..nepalieka manes ramybeje gyvename po vienu stogu..prasau iseiti,bet vis nepalieka manes..kaip lengviau pernesti toki skausma...ta zmogu as labai mylejau ir myliu bet man labai sunku kiekviena diena as vis daugiau klimpstu I depresija..
paklausė 2021 Rgp 2 Depresija Alisa

1 Atsakymas

Sveiki,

Laiške nurodote, jog šiuo metu patiriate labai stiprių emocinių išgyvenimų po išsiskyrimo su vyru. Iš laiško jaučiu Jūsų liūdesį ir nusivylimą, nes žmogus, kuriuo galbūt labiausiai tikėjote, sugriovė šį pasitikėjimą. Iš tiesų, artimo žmogaus išdavystė yra viena iš skausmingiausių santykių nutrūkimo formų, nes dažniausiai būna netikėta bei sukelianti šoką. Tačiau kaip bebūtų, vis tik džiaugiuosi Jumis, kad kreipiatės ir ieškote pagalbos sau. O tai jau pirmas žingsnis, siekiant palengvinti išsiskyrimo skausmą.

Laiške minite, jog vis dar gyvenate su vyru, todėl ši situacija nepalengvina ir nepadeda Jums pagyti nuo išsiskyrimo, nes kiekvieną dieną prieš akis matote savo skausmo šaltinį. Šioje vietoje labai sunku ką nors patarti, nes iš Jūsų laiško suprantu, jog vyras nenusiteikęs gera valia išeiti ir ignoruoja Jūsų prašymus palikti namus. Manau, jog Jums praverstų teisininko konsultacija, kuris galėtų patarti kaip padalinti turimą turtą, kad turėtumėte galimybes gyventi atskirai nuo savo vyro. Taip pat galbūt Jums ir Jūsų vyrui būtų naudinga apsilankyti pas porų psichoterapeutą, kuris padėtų Jums abiems iš šalies pažiūrėti į judviejų santykius ir geriau suprasti, kas juose vyksta. Gal Jums abiems tiesiog reikia laiko atsitraukti nuo visų skaudžių įvykių ir objektyviai įvertinti santykių perspektyvą. Kaip bebūtų, Jūsų situaciją būtina spręsti, nes kol vyras gyvena kartu, Jūs negalite pagyti, o tai neigiamai veikia ne tik Jūsų emocinę būseną, bet ir vaikus, kurie taip pat jaučia Jūsų skaudžius išgyvenimus.

Visgi, kaip suprantu, skyrybos įvyko visai neseniai, todėl labai normalu, jog šiuo metu išgyvenate itin stiprius jausmus. Skyrybos su mylimu žmogumi yra ilgas ir deja varginantis procesas, kuris gali trukti metus ar net ilgiau. Skyrybų skausmas prilyginamas artimo žmogaus netekčiai, todėl skyrybas, lygiai taip pat kaip ir netektį, būtina išgedėti. Noriu Jus padrąsinti, jog nebijotumėte kylančių jausmų ir neignoruotumėte jų. Išbūkite su išsiskyrimo skausmu, liūdesiu ir priimkite tai kaip neišvengiamą etapą. Tai vienintelis kelias emocinio gyjimo link. Jūs šiuo metu išgyvenate praradimą ir tik pradedate suvokti, jog santykių nebepavyks išgelbėti, o tai yra itin skausminga. Todėl būkite kantri sau ir duokite laiko išgedėti santykių pabaigą, nekovokite su skausmu, leiskite sau su juo būti bei susidraugauti. Patikėkite, su laiku, skausmas vis mažės ir galiausiai Jūs susitaikysite su įvykusiu išsiskyrimu bei galėsite vėl judėti į priekį naujo gyvenimo link. Taip pat, noriu paminėti, jog neliktumėte viena su savo skausmu, nes šiuo sudėtingu laikotarpiu labai svarbu neužsisklęsti savyje. Neužsidarykite namuose. Jei norite atitrūkti nuo Jus kamuojančių jausmų, nevenkite daugiau laiko praleisti gryname ore, pasivaikščioti. Galbūt turite kokią nors mėgiamą sporto šaką (pvz. bėgiojimas, plaukimas ir pan.) ar kitą veiklą, kuri praskaidrintų Jūsų dieną? Mėgiama veikla taip pat Jums galėtų padėti pagerinti savijautą, atrasti vidinį balansą, išleisti susikaupusias emocijas ar bent jau trumpam užsimiršti ir atitrūkti nuo Jus slegiančio emocinio krūvio. Taip pat, nebijokite kalbėti apie savo išgyvenamus jausmus. Jei turite gerą draugę/draugą ar artimąjį, pasikalbėkite su juo, išsipasakokite. Vien kalbėjimas su Jums artimais žmonėmis taip pat gydo, gali palengvinti patiriamą skausmą bei išlaikyti pasitikėjimą kitais žmonėmis. Tarp kasdienių darbų, taip pat nepamirškite pasirūpinti savimi, skirti laiko tik sau. Atidus rūpestis ir meilė sau taip pat gali padėti atstatyti prarastą pusiausvyrą ir savivertę po patirtos išdavystės.

Jei visgi jaučiate, kad pačiai dorotis su išsiskyrimo skausmu nepavyks ir jokie aukščiau išvardinti ar kiti būdai nelengvina Jūsų savijautos, noriu Jus labai paskatinti nebijoti kreiptis pagalbos į vietos psichologą, kuris tikrai Jus nuoširdžiai išklausys ir padės Jums įveikti praradimo skausmą, kartu ieškant tinkamų pagalbos sau būdų.

Labai Jus palaikau ir linkiu stiprybės

Rūta

atsakytas 2021 Rgp 8 Ruta_
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

476 klausimų
479 atsakymų
9 komentarų
129,917 vartotojų