"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Labas, nezinau kaip elgtis, po 20 metu gyvenimo Zmona nori skirtis. Man didelis šokas, nors santykiai nebebuvo Geri paskutinius kelis metus, vis bandem taisyti. Tiksliau, aš bandžiau, ji kentejo. Ji sako, kad nebemyli manes, nebera jausmo. Žinau, kad ji atvira jausmams ir beveik isitikines , kad yra isimylejusi ( susižavejusi kazkuom kitu, nes ne pirmas kartas jau). Man šeima pagrindinis dalykas ! Turim dvi dukras 17 ir 12 metu. Mano galvoje sukasi klausimu debesis, Ka daryti? Dar bandyti kazka daryti Ar jau per velu? Neslepsiu, kiekviena diena pagalvoju apie savizudybe. Ka daryti?

paklausė 2021 Geg 5 Santykiai poroje Egidijus

1 Atsakymas

Labas,

Ačiū, kad pasitiki mumis ir ieškai pagalbos.

Iš klausimo suprantu, jog šiuo metu išgyveni daug skirtingų emocijų - jauti šoko būseną, nes žmona nori su tavimi skirtis, kiekvieną dieną sau užduodi begalę klausimų, bandai ieškoti atsakymų, jauti kylančias mintis apie savižudybę. Stengiuosi įsivaizduoti, jog šis etapas tau ir tavo šeimai nėra lengvas. Svarbu šių jausmų nelaikyti savyje, jau dabar, rašydamas šį laišką, tu išsakei, kaip jautiesi, ieškai pagalbos, o tai ilguoju laikotarpiu gali padėti. Jausti nusivylimą ir nežinomybę šioje situacijoje yra natūralu ir normalu, svarbu, kad tai nesitęstų ilgai ir leistų gyventi pilnavertį gyvenimą.  

Tavo žinutėje trūksta detalių, jog galėčiau suprasti, kodėl žmona nori su tavimi skirtis. Girdžiu, jog stengiesi, dedi visas įmanomas pastangas, kad galėtum išsaugoti šiuos santykius, bet galiausiai pastebi, jog žmona yra nelaiminga, spėlioji, jog gali kurti santykius su kitu žmogumi. Šioje vietoje svarbu tai, kad žmonės keičiasi, laikui bėgant gali keistis ir jų vertybės.

Santuoka yra dviejų žmonių darbas, todėl tu vienas negali prisiimti visos atsakomybės. Galbūt pokalbis su antra puse padėtų suprasti santykių atšalimo priežastis, papasakok, kaip jautiesi tu, paklausk žmonos, kaip ji mato bendrą jūsų ateitį. Iš tavo žodžių suprantu, jog šeima tau yra didelė vertybė, jauti didelę atsakomybę prieš savo dukras ir tai yra labai gražus jausmas, bet neaišku, ar tą patį jaučia tavo žmona, galbūt jos vertybių sistemoje rikiuojasi kiti pasirinkimai. Turėtum savęs paklausti, ar matai savo ateitį su žmogumi, kuris nori gyventi atskirai, jei matai, kaip ta ateitis atrodo? Kaip pats manai, ar yra verta tęsti santykius, jei negauni palaikymo ir įvertinimo, nors investuoji savo laiką ir energiją. Siūlau apie tai pagalvoti.

Suprantu, kad 20 metų santuoka kalba apie didelį kartu nueitą kelią, tačiau svarbu ne tik kiek kartu nueita, bet ir kaip jaučiatės šalia vienas kito. Minėjai, kad pastaruosius keletą metų jau bandėte taisyti tarpusavio santykius. Esate šaunūs, nes nepasidavėte ir bandėte. Tačiau visi bandymai pasiekia tam tikrą finišo liniją, tam tikrą rezultatą. Ir šiuo metu žmona kalba apie skyrybas. Šioje vietoje noriu paminėti, kad skyrybų metu, teismas neretai paskiria mediacijos procesą, kurio metu nori išsiaiškinti ar tikrai galimos tik skyrybos. Jeigu tau ir žmonai nepavyksta suprasti vienas kito savarankiškai, galbūt tai padėtų padaryti mediatorius?

Esi vertas gražių ir prasmingų santykių, tikiu tavimi, linkiu sėmės!

Dėl santykių krizės ir minčių apie savižudybę, rekomenduoju kreiptis į psichologą. Drąsiai kreipkis ir aptark savo situaciją. Konsultacijų metu, kartu su specialistu, galėtum išsamiau aptarti savo ir žmonos santykius, kylančias emocijas bei jausmus, tai padėtų rasti atsakymus ir galimus sprendimo būdus. Savižudybė nėra problemos sprendimas. Nepasiduok norui nieko nejausti.

Jei jausi, jog nori būti išgirstas, nedelsk ir kreipkis šiais kontaktais:

„Vilties linija“: 116 123 (I-VII visą parą)

Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“: 8 604 11119 (I-VII 18-21 val.)

atsakytas 2021 Geg 9 Lukas
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

516 klausimų
518 atsakymų
10 komentarų
149,945 vartotojų