"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Sunku save perlaužti, rašant lengviau išdėstyti mintis. Sunki vaikystė, artimųjų netektis, ir pačios sukurta šeima nėra tokia, apie kokią svajodavau..
paklausė 2021 Bal 13 Depresija anonimas

1 Atsakymas

Sveiki,

Iš Jūsų laiško suprantu, jog gyvenime patyrėte labai daug skaudžių ir tikrai sunkių išgyvenimų (sunki vaikystė, artimųjų netektis, dabartinės šeimos problemos), kurie su laiku atsiliepė Jūsų psichologinei ir emocinei sveikatai, t.y. jaučiate, jog Jums yra reikalinga psichologo pagalba. Laiške taip pat nurodote, jog Jums baisu kalbėti apie šiuos skaudžius gyvenimo įvykius, todėl nedrįstate kreiptis pagalbos į specialistus, kurie galėtų Jums padėti.

Galiu tik įsivaizduoti, kokius jausmus Jums šiuo metu tenka patirti. Vis dėl to, noriu pasidžiaugti, jog Jūs jau kalbate apie savo sunkumus ir juos išreiškiate. Vien tai, jog kreipėtės į mus, rodo, jog Jūs ieškote pagalbos sau ir norite įveikti Jums kylančias problemas. Ir tai jau yra geras pirmas žingsnis Jūsų sunkumų sprendimo link. Suprantu, jog apie skaudžius dalykus yra išties nelengva ir nepatogu kalbėti, nes gali atrodyti, jog atsivėrus kitam sulauksite netgi tam tikro pasmerkimo ar jausitės labiau pažeidžiama. Visgi, noriu Jūs padrąsinti, jog nėra nieko blogo kalbėti apie savo skaudžias gyvenimo patirtis, nes savo sunkumų „iškalbėjimas“ bei pasidalinimas su kitu žmogumi gali padėti pasijausti geriau. Būtent dėl to ir yra specialistai, kurie be jokio pasmerkimo yra pasiruošę nuoširdžiai Jus išklausyti ir padėti Jums pasižiūrėti į Jūsų situaciją iš įvairių perspektyvų siekiant įveikti Jūsų patiriamus sunkumus.

Labai noriu Jus paskatinti nebijoti kreiptis pagalbos, juolab, jog laiške minite, kad pati iš vidaus jaučiate tam poreikį. Neignoruokite savo jausmų ir nepalikite jų nuošalyje. Daugelis žmonių tam tikru savo gyvenimo periodu patiria skaudžių ir sukrečiančių išgyvenimų su kuriais yra per sunku susidoroti vienam pačiam. Todėl nėra nieko blogo ieškoti bei prašyti pagalbos. Priešingai, tai labai sveikintinas ir svarbus žingsnis problemų įveikimo link.

Nelikite viena su savo problemomis. Specialistai Jums suteiks reikiamą pagalbą ir padės Jums kartu išspręsti Jūsų sunkumus. Tikiu, jog su specialistų pagalba galite  juos įveikti.

Jei nuspręsite ieškoti psichologo, yra tiek mokamą, tiek nemokamą pagalbą teikiančių specialistų, į kuriuos galėtumėte kreiptis pagalbos. Palieku Jums nuorodą, kurią atsidariusi rasite visą informacija: https://www.jaunimolinija.lt/lt/infobankas/.

Šiame tinklalapyje rasite surašytus psichologų kontaktus pagal kiekvieną miestą. Tokiu būdu galėsite greitai ir patogiai susirasti Jums tinkantį specialistą pagal savo gyvenamąją vietą ir susisiekti su juo dėl konsultacijos. Taip pat pagalbos galite kreiptis ir į vietos Visuomenės sveikatos biurą, kuriame galėtumėte gauti nemokamą psichologinę pagalbą.

Jei norėtumėte tiesiog išsikalbėti yra veikiančios emocinės paramos linijos (pokalbiai nemokami, dirba visą parą):

Pagalbos moterims linija 8 800 66366

Vilties linija 116 123

Jaunimo linija 8 800 28888

Jūs ne viena, linkiu Jums stiprybės ir drąsos,

Rūta.

atsakytas 2021 Bal 16 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

476 klausimų
479 atsakymų
9 komentarų
130,146 vartotojų