"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Situacija tokia: susipažinau prieš kelis mėnesius su vaikinu, su kuriuo tik neseniai susitikau pirmą kartą. Su juo praleidome dvi paras kartu, akivaizdu, kad turėjom per ankstyvų intymių santykių, tačiau tuo metu atrodė, kad tas žmogus žiūri į mane rimtai.

Suprantu, kad labai naiviai skamba, bet atrodė, kad tas žmogus tikrai labai artimas sielai. Bet panašu, kad mūsų tikslai skyrėsi.

Po išsiskyrimo kitą dieną sulaukiau skmbučio ir išgirdau iš jo pasakymą, kad jis “nenori su niekuo bendrauti”. Suprantu, kad iš tokių vienos nakties nuotykių nieko daug negalima tikėtis, bet kol kad negaliu pakeist nieko, kaip dabar jaučiuos. Verkiu kelintą naktį ir dieną, atrodo kad nieko nebenoriu, neturiu motyvacijos atlikti netgi buitinių darbų. Jau ketvirtą dieną faktiškai nieko nevalgau. Pirmą kartą gyvenimą rimtai galvoju apie savižudybę.

Neįsivaizduoju kur gali būti problema ir kaip įmanoma taip greit prisirišti prie žmogaus. Panaši situacija buvo prieš 2 metus. Reikėjo daugiau nei metų, kad atsigaučiau ir tik neseniai pradėjau jaustis geriau. Bijau kad tai vėl pasikartos.

kaip su tuo dalyku elgtis ir kovot? Bandau užsiimt veikla, bendraut su žmonėm, tačiau vidinis skausmas toks stiprus ir nežinau ką su tuo daryti.

paklausė 2021 Bal 13 Santykiai poroje Sofia

1 Atsakymas

Labas, Sofia

Iš jūsų laiško suprantu, jog šiuo metu jums nelengvas laikotarpis. Savo laiške nurodote ir viso to priežastį- pažintis su vaikinu, vienos nakties nuotykis ir išsiskyrę tolimesni tikslai. Panašu, jog  jūs tikėjotės santykių, artumo, minite jog žmogus atrodė labai jums artimas, o po visko paaiškėjo, jog tai buvo tik trumpalaikis romanas, kuris neturi jokio tęstinumo.  Tikiu, jog net suvokiant, kad iš vienos nakties nuotykių negalima nieko daug tikėtis, vis tiek po visko gali būti skaudu. Ypač jei kitas žmogus siunčia klaidingus signalus arba jūs juos klaidingai suprantate. Tai nėra naivu, tai yra žmogiška.

Savo laiške taip pat rašote “kaip įmanoma taip greitai prisirišti prie žmogaus”. Kartais žmonės prisiriša ne prie žmonių, bet prie savo susikurtų idealų, lūkesčių, vizijų, svajonių ar norų. Kai kitas žmogus tų dalykų nepatenkina, mes galime jaustis ne tik palikti ar išduoti to žmogaus, bet praradę ir savo susikurtus lūkesčius ir vizijas. Tai tarsi netektis to, ką norėjote patirti, bet nepatyrėte.

Sofia, man neramu skaityti tai, kaip jūs dabar visa tai išgyvenate. Rašote, jog nuolat verkiate, sunku atlikti kasdienius darbus ir pirmą kartą gyvenime galvojate apie savižudybę. Tai tik parodo, kaip iš tiesų jums šiuo metu yra skaudu dėl to kas nutiko. Kaip suprantu jums sunku susitvarkyti su tuo vidiniu skausmu, klausiate ką daryti, kaip kovoti. Iš šio klausimo galiu suprasti, jog jumyse yra noro gyventi, tik jūs nežinote ką šiuo metu daryti su vidiniu skausmu, bijote, jog ateityje tai gali pasikartoti. Šioje situacijoje labai kviečiu jus nelikti vienai. Jei turite artimą žmogų su kuriuo galite pasidalinti intymiais ir skaudžiais dalykais, tuomet pasidalinkite. Jei tokio žmogaus nėra arba nenorite kalbėti apie tai, kas atsitiko su pažįstamu žmogumi, visuomet galite kreiptis į emocinės paramos linijas, kuriose dirbantys savanoriai pabus su jumis sunkią minutę. Jūs neprivalote su savo skausmu kovoti viena.  

Kartais sunkiu metu žmogui gali kilti mintys apie savižudybę. Neretai jos būna susijusios su noru nejausti nemalonių ir skausmą keliančių jausmų, bet ne su noru nebegyventi. Jei jūsų mintys apie savižudybę dažnėja, jei skausmas didėja būtinai kreipkitės pagalbos pas psichologą. Yra tiek mokamą, tiek nemokamą pagalbą teikiančių specialistų pas kuriuos galėsite pasijausti saugi, padėti sau ir rasti atsakymus į jums kylančius klausimus. Palieku jums nuorodą, kur galite rasti pagalbos

Psichologų paieškai visoje Lietuvoje:  https://www.jaunimolinija.lt/lt/infobankas/

Nemokamos ir konfidencialios psichologų konsultacijos teikiamos ir visų miestų Visuomenės sveikatos biuruose.

Jei norisi išsikalbėti (pokalbiai nemokami, dirba visą parą): Pagalbos moterims linija 8 800 66366

Vilties linija 116 123

Jaunimo linija 8 800 28888

Linkiu jums stiprybės, aš labai jus palaikau,

Laura.

atsakytas 2021 Bal 14 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

556 klausimų
558 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų