"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
Labas vakaras aš dažnai žeminu save mintyse visokiais žodžiais, jei ką padarau ne taip. Maistą pagaminu ne taip, kaip reikėtų. Per ilgai naudojiuosi planšete ir panašiai. Galvoju išeiti gyventi savarankiškai. Ką patartumėte?Ačiū už atsakymą.
paklausė 2017 Spl 25 Depresija Jolanta

1 Atsakymas

Labas, Jolanta,

savo laiške rašai, jog dažnai save žemini mintyse, jei ką nors padarai ne taip, kaip reikėtų. Pamini ir tai, kad dažnai naudoji planšetę, svarstai apie galimybę išeiti gyventi savarankiškai ir ieškai patarimo.

Pirmiausia man norisi sureaguoti į savęs žeminimą mintyse, kuomet kažkas nepavyksta taip, kaip norisi. Svarbu paminėti tai, kad natūralu kartais klysti gyvenime ir ne viskas visad išeina taip, kaip norime ir kaip tikimės. Veikiausiai yra dalykų, kurių niekaip negalime sukontroliuoti, pavyzdžiui, oras ar tam tikri atsitiktinumai gyvenime. O aplinkybės, kurias galime paveikti savo elgesiu, pavyzdžiui, mini, jog pagamini maistą ne taip, kaip reikėtų, galime koreguoti, kaip ir reakcijas į tai. Tačiau čia svarbu kartais mokėti sau atleisti, jei kas nors nepavyksta. Kaip suprantu, kad per dažnas naudojimasis planšete Tau taip pat atrodo neigiamas dalykas, tad skatinčiau apsvarstyti kokios naudos Tau tai duoda ir kas gali būti neigiamo šiame elgesyje? Vis gi, atrodo, kad kartais naudingiau būti sau pačiam draugu, o ne vidiniu kritiku. Tikiu, kad gali išgyventi nepasitikėjimo savimi ar menkavertiškumo jausmus, tačiau nuolat save žeminant būna sudėtinga save priimti. Plačiau apie tai gali paskaityti šioje nuorodoje, kurioje nurodoma, kaip galima sumažinti vidinį savo kritiką. 

Taip pat laiške rašai apie svarstymą išeiti gyventi savarankiškai. Kaip galiu suprasti, šiuo metu gyveni ne viena, neaišku ar gyveni su artimaisiais ar draugais, tad šiuo atveju sudėtinga suprasti Tavo situaciją. Norėtųsi paklausti Tavęs, kaip įsivaizduoji savarankišką gyvenimą? Koks būtų pokytis gyvenant savarankiškai? Ką matai gero ir ką blogo gyvenant savarankiškai? Kaip žmonės, su kuriais gyveni Tau padeda, ar galbūt trukdo? Tikiu, jog atsakius sau į šiuos klausimus, gali priimti sau labiausiai priimtiną sprendimą, tad linkiu sėkmės.

Viktorija.

atsakytas 2017 Spl 27 Viktorija
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

443 klausimų
444 atsakymų
9 komentarų
107,925 vartotojų