"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Laba diena, tetis alkoholikas, darosi agresyvus. Mama naktimis nemiega, niekam nepasakoja, geda. Mes su sese gyvename uzsienyje, bet gryztam uz 2 savaiciu. Kaip nuteikti teti, kad reikia gydytis? Ar papasakoti kitiems artimiems zmonems, kad su juo pakalbetu, nuteiktu kad pasieke dugna? Kaip elgtis, kad nesukelti daugiau agresijos?

paklausė 2021 Vas 1 Kita Sabina

1 Atsakymas

Sveiki Sabina,
džiaugiuosi, kad ieškote pagalbos ir norite padėti tėčiui. Iš to ką parašėte laiške, spėju, kad jis pats nenori gydytis ir greičiausiai net nemato problemos girtavime. Ypatingai, jei aplinkiniai nežino to kas vyksta. Jam tai gali atrodyti normalus elgesys, jis greičiausiai žino milijonus pasiteisinimų, kodėl geria ir agresyviai elgiasi. Todėl manau, kad tylėti ir slėpti tokius dalykus yra netinkama išeitis, nes kuo daugiau žmonių kalbės, kad girtauti ir agresyviai elgtis yra negerai, tuo didesnė tikimybė, kad tai supras ir tėtis.  Žinoma nereikia dėti tuščių vilčių, kad keli pokalbiai pakeis situaciją kardinaliai, tačiau tai tikrai gali pagelbėti jei ne tiek jūsų tėčiui tai mamai, kad ji nesijaustų kalta ir vieniša su tokia problema. Siūlyčiau pagalvoti apie pagalbos mamai paiešką. Paieškokite moterų krizių centro mamos gyvenamojoje vietoje, kad gautų profesionalią pagalbą.
O su tėčiu vienintelė išeitis yra kalbėtis. Ne kaltinti, o siūlyti pagalbą ir paramą. Kad ir kaip būtų sunku, bet jeigu tėtis nenorės jam padėti negelėsite.

Stiprybės Jums
Rasa
atsakytas 2021 Vas 2 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

521 klausimų
522 atsakymų
10 komentarų
150,593 vartotojų