"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija
paklausė 2017 Spl 24 Kita anonimas

1 Atsakymas

Labas.

Ačiū, kad parašei ir iškėlei šitą klausimą. Seksualinė prievarta yra skaudi ir sunki patirtis, galinti auką traumuoti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Prireikia laiko ir pastangų, kad žmogus galėtų susitaikyti su tuo, kas jam/jai įvyko, ir tęsti savo gyvenimą atgavus jėgas bei pasitikėjimą savimi ir kitais. 

Kadangi nežinau daugiau apie situaciją, bandysiu duoti bendrus patarimus, padėsiančius palengva atsitiesti.

Toks sunkus išgyvenimas gali sukelti milžinišką stresą ir traumą tiek kūnui tiek dvasiai, todėl pažvelkim, kaip reiktų sustiprinti kiekvieną iš jų.

Suprantama, kad žmogui po tokio milžiniško streso rūpinimasis savimi gali tapti sudėtinga užduotimi, kad galima nustoti matyti prasmę, tačiau, kad ir kaip bežiūrėtum, gera fizinė sveikata neabejotinai padės lengviau pakelti ir susidoroti su psichologine trauma.

Nesu tikra ar tu kalbi apie save ar apie kitą žmogų, bet dėl to, kad būtų lengviau kreiptis, aš išdėstysiu patarimus tarsi jie būtų skirti tau.

Kūnas:

Pabandyk prisiminti save tais momentais savo gyvenime, kai jauteisi fiziškai stipri ir energinga. Galvodama apie save tokiu būdu, pabandyk atsakyti į žemiau esančius klausimus. Atsakymai į juos tau padės susikurti mini planelį, padėsiantį pasirūpinti savo kūnu.

  • Kas tau padėdavo gerai išsimiegoti? Gal tam tikra muzika, gal kambarys, gal kvapai?
  • Kaip maitindavaisi? Koks buvo tavo mėgstamas patiekalas?
  • Ar užsiimdavai sportu? Gal važinėdavai dviračiu ar bėgiodavai, o gal tiesiog eidavai pasivaikščioti?
  • Kokie buvo tau malonūs ir teigiami įpročiai? Gal suktis virtuvėje, o gal atpalaiduojanti vonia?

Emocinė būsena:

Prisimink save, kai tu jauteisi emociškai tvirta(-s) ir laiminga(-s), ir sau atsakyk į žemiau esančius klausimus. Atsakymai tau turėtų padėtų vėl palengva susikurti pozityvią aplinką, kuri pakeltų nuotaiką ir prablaškytų.

  • Kokie buvo tavo laisvalaikio pomėgiai, kurie tau teikdavo džiaugsmą ir padėdavo atsipalaiduoti?
  • Meditacija – jeigu nesi bandžiusi(-ęs), gal tai labai padėtų dabartinėje situacijoje surikiuojant mintis?
  • Su kuo buvai tomis maloniomis akimirkomis? Draugas, draugė ar šeimos narys, kurie tave palaikydavo ir suprasdavo?;
  • Kur buvo ta vieta, kur jausdavaisi saugi(-us) ir laiminga(-as)? Gal gamtos kampelis, parkas ar kavinė?

Žinoma, gali būti nelengva susitelkti ir pradėti daryti tai, kas tau anksčiau teikdavo tiek fizinį tiek psichologinį malonumą. Iš pradžių nepersistenk ir imkis mažų žingsnelių, pavyzdžiui tik vieno klausimo iš kiekvienos grupės atsakymo ir jo įgyvendinimo.

Be abejonės, kai jausiesi pasirengusi(-ęs), visgi vertėtų pagalvoti apie terapiją su psichologu, arba prisijungti ir pradėti lankytis savitarpio paramos grupėse žmonėms patyrusiems seksualinę prievartą.

Stiprybės tau.

Vilda 

atsakytas 2017 Spl 24 Vilda
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
569 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų