"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Man nepaprastai sunku valdyti pyktį. Kartais atrodo, kad ši emocija baigia praryti visas kitas... Greitai susierzinu, užsiplieskiu, kartais net dėl smulkmenų. Kartais tiesiog šaukiu, kartais svaidau daiktus. Bet pastaruoju metu tai vis labiau linksta į fizinį smurtą. Esu mergina, man vos 20 metų, bet nebežinau, ką daryti. Turiu daug nuoskaudų iš vaikystės, bet to jau ištaisyti neįmanoma. Visas skausmas ir liūdesys palaipsniui virto pykčiu ir kartais tiesiog norisi ką nors pribaigti, jog ištaškyčiau tą įniršį.
 

paklausė 2020 Spl 27 Stresas Kamilė A.

1 Atsakymas

Sveiki Kamile,

labai džiugu, kad ieškote pagalbos, norėdama išmokti geriau reguliuoti savo emocijų raišką. Labai svarbu suprasti, kad visos emocijos žmogui yra reikalingos, nes jos siunčia tam tikrus signalus. 

Kaip pati teigiate savo laiške, manote, kad juntamas pyktis ir įniršis susijęs su skausmu ir liūdesiu, atsiradusiu iš vaikystėje patirtų nuoskaudų. Jeigu taip ir yra reikia pabandyti priimti tą patirtį ir išmokti su ja gyventi taip, kad ji netrukdytų reikštis kitiems jausmams. Tai greičiausiai pavyktų dirbant kartu su psichologu. Tad labai rekomenduoju pas jį apsilankyti. Tikėtina, kad išmokus gyventi su patirtomis nuoskaudomis, išnyks ir pyktis bei įniršis.

O kaip elgtis kai kyla pyktis kviečius pasiskaityti kolegės straipsnyje, kurį gali rasti paspaudus čia.

Sėkmės Rasa

atsakytas 2020 Lap 2 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

535 klausimų
537 atsakymų
10 komentarų
160,235 vartotojų