"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Kaip įgaut jėgų ir nebeverkti dėl to, kad pastoviai nuvertina, tyčiojasi dėl visko, esu viena, šeimos narių nebeturiu, bet turiu vaiką ir sugyventinį, kuris savo šeimą aukština ir stato pirmoj vietoj, negerbia visai manęs ir mano nuomonės.. Pavargau būt žeminama. Kaip įgaut jėgų  savim patikėt, kad nesu tokia menka, kaip man peršama?

o prieš kitus žmones, taip pat ir jo šeimą, elgiamės lyg viskas būtų gerai, jis jiems taip pat pats geriausias ir pnš.

paklausė 2020 Bir 29 Depresija Gabi

1 Atsakymas

Sveiki Gabi. Visų pirma ačiū, kad pasitikėjote mumis ir pasidalinote savo išgyvenimais. Apgailestauju, kad atsakymo reikėjo ilgai laukti. Norėčiau tikėti, kad Jūsų savijauta šiuo metu yra geresnė, nei tuomet kai parašėte mums.
Jeigu vis dėl to Jūsų savijauta tokia, kaip aprašėte, siūlau Jums pagalvoti ir atsakyti sau į šiuos klausimus : nuo kada sumažėjo mano savivertė?  kodėl aš esu su žmogumi, kuris manęs negerbia ir iš manęs tyčiojasi ?  Ar buvo laikas kai jaučiausi gerbiama ir vertinama savo sugyventinio? Ar tikiu, kad toliau gyvendama su šiuo žmogumi galii būti gerbiama, vertinama ir pasitikinti savimi?  Ką aš sugebu geriausia?
Atsakydama sau į šiuo klausimus surasite kryptį kuria reikia žengti siekiant pagerinti savo savijautą ir pasitikėjimą savimi.
Be to savo laiške minėjote, kad neturite šeimos, bet gal būt turite draugų su kuriais galėtumėte pasikalbėti apie tai kaip jaučiatės? Gal jie galėtų Jums pasakyti kodėl Jumis žavisi? Tokiu būdu būtų lengviau nepamiršti, kad turite dėl ko savimi didžiuotis ir  save gerbti! Nes kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos!!!
Save vertinti labiau padėti galėtų ir lapelis kišenėje su kokia nors frazė (pvz. Aš esu puiki virėja arba mama). Pagalvokite kurioje srityje laikote save puikia specialiste ir tai užsirašykite ant lapelio, kurį nešiokites su savimi. Ir kai kils abejonės dėl savo vertės paskaitykite ta lapelį, kad prisimintumėte, kas kažkokioje srityje esate puiki. O visko sugebėti gerai atlikti negali niekas.
Ir galiausiai, jei jaučiate, kad visko susikaupė per daug ir pačiai sunku susidoroti su visais kylančias jausmais ir išgyvenimais siūlau pagalvoti apie apsilankymą pas psichologą. Gyvo pokalbio metu jis padėtų susigautyti kylančiose emocijose bei išgyvenimuose ir kartu atrasti  Jums labiausiai tinkančius žingsnius, kuriuos turėtumėte žengti norėdama padidinti savo savivertę ir pagerinti savijautą.

Pirmą žingsnį jau žengėte ir parašėte mums
 Nesustokite ir ieškokite toliau pagalbos.

Stiprybės Jums
Rasa
atsakytas 2020 Rgp 18 Rasa U.
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

549 klausimų
552 atsakymų
10 komentarų
168,866 vartotojų