"Tu - ne vienas!" Pagalbos Linija

Sveiki,

Norėčiau paklausti jūsų nomonės apie šią situaciją. Šeimoje, jau suaugusios, esame 3 sesės (A, B ir C), aš vyriausia. Jauniausia sesė C nuolat kentė nuo draugų neturėjimo mokykloje, depresinių minčių ir pan. Atrodo, kad vidurinė sesė B, kuri iš charakterio yra ta, kuri imasi gelbėti pasaulį, ėmėsi ją globoti. Mano manymu, ji suteikia jai "burbulą", kuriame C yra apsaugota nuo realybės. B nuolat ją giria, mano nuomone, kartais visiškai neracionaliai ir skatina ją matyti iškreiptą realybę - kad ji super graži, todėl ir neturi draugų (iš serijos "too beautiful to..."), kad ji nepaprastai talentinga, tačiau nesuprasta banalių aplinkinių ir t.t.

Tačiau skaudžiausia, kad man atrodo, jog tai daroma mano sąskaita. Kai esam trise, C nuolat yra giriama, palaikoma, o aš turiu "kautis" dėl dėmesio. Jeigu C "atrodo kaip top modelis" susivėlusi ir užtinusi ryte, tai man pasidarius net ir tobuliausią makiažą, jų abiejų pirmiausia bus pastebėta kokia nors kreiva linija ar sulipusios blakstienos. Net ir pačių paprasčiausiose situacijose bus pabrėžiama, kaip reikia patarnauti sesei C, pvz., jei pasiėmei sau lėkštę, tai privalai paduoti ir jai ar net iki tokių banalybių, kaip kuri iš mūsų eis viduryje, nes mokykloje eiti vidury reiškė būti "cool" ir turėti draugų :) . Gauti bet kokį pagyrimą iš sesių, ypač dėl talento ir ypač išvaizdos, man yra milžiniškų pastangų rezultatas. Jeigu drįstu suabejoti ar nesutikti su jų abiejų nuomone, arba ko nors neduodu (pvz., pinigų) sesei C, sesė B iš karto ima mane gėdinti ir kaltinti. Mano manymu, C dažnai manipuliuoja tokia situacija, kad gautų tai ko nori - pinigų, drabužių, pagyrimų, tikėjimo, kad yra patraukli vaikinams ir t.t. Nuolat primenama sesės C depresinė situacija ir kad mes turim ją palaikyti, o aš, blogoji ir pavydžioji sesė, drįstu nedalyvauti tame spektaklyje (taip aš jį čia pavadinau).

Mes tarsi ir gerai sutariam ir man svarbi mūsų draugystė, tačiau širdy man nepaprastai skaudu, be to, tikrai nuo to kenčia savivertė, ypač išvaizdos, talento, sugebėjimų, gebėjimo būti mylimam klausimais. Tai tęsiasi jau gerus kelis metus, o ypač suintensyvėjo, kai aš pradėjau gyventi atskirai. Nors esu keliais metais už jas vyresnė, mums būnant trise jaučiuosi nevykėlė, pastumdėlė, šiukšlė ir pan. Kaip manot, ar galima tokius santykius laikyti "abusive" ir ką daryti (mes nemokam kalbėtis apie santykius)? Kaip vengti tokių situacijų, kur vienas išeina kaip laimėtojas, o kitas pralaimėtojas, kai privalai bendrauti su jomis ir norėtum palaikyti sveiką normalų ryšį?

Iš anksto dėkoju!

paklausė 2020 Bir 1 Bendraamžiai/santykiai darbe Nelaiminga sesė

1 Atsakymas

Sveiki,

Neretai galime išgirsti, jog šeimoje esantis jauniausias vaikas įgauna taip vadinamo „pagranduko“ vaidmenį, kurį artimieji lepina, sukuria jam saugią aplinką, stengiasi jį apsaugoti nuo gyvenimo ir jame esančių sunkumų, tokių kaip nepritapimas prie kitų, sunkumai kuriant santykius su bendraamžiais ir t.t. Iš jūsų laiško suprantu, kad jūsų santykyje su seserimis taip ir vyksta. Problema ta, jog tokiuose santykiuose jaučiatės nepastebėta, nesuprasta, jaučiate keliamą sesers B kaltės jausmą dėl per mažo rūpinimosi seserimi C.

Suprantu jūsų norą būti pastebėtai, suprastai, pagirtai. Tai labai paprasti ir žmogiški norai, kurie netenkinami gali sukelti nepasitikėjimo savimi jausmą, pyktį, pasipriešinimą (rašote, jog atsisakote dalyvauti tame „spektaklyje“) ar sunkumus bendraujant su sesėmis.

Klausiate ar tokius santykius galima laikyti „abusive“ santykiais. Visų pirma nelabai aišku, kaip jūs pati suprantate „abusive“ santykius. Galiu tik spėti, jog turite omenyje toksiškus, siekiančius pažeminti ar sukelti skausmą kitiems santykius. Jei aš jus suprantu teisingai, tai iš jūsų laiško man iškyla kitas pastebėjimas apie tai, kad galbūt jums sunku susikalbėti tarpusavyje ir atsiriboti nuo viena kitos problemų.

Rašote, jog jūsų sesės nepastebi jūsų išvaizdos, talentų, sugebėjimų. Geras dalykas yra tai, kad pati taip save apibūdinate. Galbūt būtų naudinga tai išnaudoti kažkur kitur ar parodyti visas tas puikias savybes kitiems žmonėms, kurie tai įvertintų ir pastebėtų.

Iš jūsų laiško nejaučiu, jog jūsų sesuo B nori specialiai jums pakenkti, greičiausiai jos visas dėmesys krypsta į sesę C dėl to ji jūsų nesupranta, negirdi ir nepastebi. O ir pati rašote, jog jūs tarpusavyje nemokate kalbėtis apie santykius. Tačiau kalbėti jūs tikrai mokate, pagalvokite, kas kelia sunkumų išbūti tokiame pokalbyje. Kas galėtų padėti tokį pokalbį palengvinti.

Nėra jokios kaltės gyventi savo gyvenimą, nesutikti su kitų nuomone ar elgesiu. Jūs esate asmenybė, kuri yra savarankiška (rašote, jog gyvenate atskirai). Iš laiško galiu pastebėti, jog jums yra svarbus bendravimas su šeima, jūs norite kurti sveiką, normalų ryšį. Gal yra galimybė su kiekviena seserimi praleisti laiko atskirai? Pagalvokite kokios veiklos, pokalbių temos jus suvienija.

Nepamirškite, jog pralaimėtoju jaučiasi tas, kuris konkuruoja. Kuriant santykius nėra pralaimėtojų ir laimėtojų. Mūsų niekas negali įskaudinti, jei mes to neleidžiame ir savimi neabejojame. Tai reiškia, jei aš žinau, kad aš esu išvaizdi, talentinga, gabi man nereikia, jog tai patvirtintų kiti, svarbu, kad pati tai žinau. O jei tokio patvirtinimo jūs norite, kas taip pat yra normalu, parodykite tai kitiems, tokiems kaip pati esate. Nebijokite gyventi savo gyvenimo.

Linkiu jums sėkmės, jūs nesate bloga sesuo,

Laura.

atsakytas 2020 Bir 18 Laura
×

Sek Tu-ne vienas! Facebook'e!

Palaikyk projektą!

566 klausimų
568 atsakymų
10 komentarų
173,916 vartotojų