Kaip nepasimesti šventinio laikotarpio chaose ir atrasti vidinį pasaulį?

Vidinis pasaulis šventinio laikotarpio chaose Vidinis pasaulis šventinio laikotarpio chaose

Beprasidedantis gruodis – daug įvairių jausmų ir emocijų keliantis mėnuo. Vieniems tai prasidėjęs Advento laikotarpis, pamažu artėjanti laukiamiausia metų šventė, kurios metu susirenka artimieji ir dalinasi savo istorijomis, pasakojimais, o visas tas bendravimas ir laikas šeimoje tampa toks magiškas; kitiems tai metas, kuomet nuo pat pirmųjų kalendorinės žiemos dienų įsisukama į šventinės nuotaikos verpetą, kur tenka sukti galvą, ką gi šiemet padovanoti artimiesiems, ką čia reikės gaminti per šventes ir pan.

Argi tai ne savotiškai nuostabu? Jog visi esame tokie skirtingi ir autentiški, įvairūs ir įdomūs. Nors ir šitaip parodantis mūsų unikalumą ir keliantis skirtingą vidinę sumaištį, gruodis „paliečia“ visus. Kaip nepasimesti tame šventiniame sūkuryje?

Vidinio pasaulio atradimas

Nepriklausomai nuo to, ar esate pakvaišęs dėl Šv. Kalėdų, ar esate tikrų tikriausias Grinčas, gruodis gali vidinį pasitenkinimą ir ramybę atnešti abejoms pusėms. Nors išoriniame pasaulyje gali būti tikras šventinis chaosas, svarbu, kas vyksta jūsų viduje, kaip jūs iš tiesų jaučiatės ir ką patiriate. Susikoncentruodami į savo vidinį pasaulį, nebūsime blaškomi išorinių vėjų ir tapsime mažiau paveikūs tokiems faktoriams.

Pažinus savo vidinį pasaulį, atsiveria tikras gyvenimo grožis, kuomet supranti, kad ir koks mėnuo bebūtų, kokie iššūkiai belauktų, visuomet yra galimybė „sugrįžti“ į save – šiek tiek skirti sau laiko ir atsitraukus nuo išorinio pasaulio ramiai pabūti vienumoje su savo vidiniu vaiku, vidiniu „Aš“.

Kaip susitelkti į savo vidinį pasaulį?

Būdų, kaip sutelkti dėmesį į savo vidinį pasaulį, gali būti begalė ir tikiu, kad kiekvienas atras sau tą labiausiai tinkantį ar net keletą jų, o galbūt kaskart norėsis išbandyti kažką naujo ir paeksperimentuoti, paįvairinti tą magišką laiką su savimi. Dalinuosi keletu būdų ir idėjų, kaip galima „susidraugauti“ su savo vidiniu „Aš“ ir pamažu atrasti vidinę ramybę:

  • Meditatyvus pasimatymas su savimi. Nors dauguma gyvename lėkime, kuomet kartais nė nerandame laiko pavalgyti, tačiau skirti sau bent 15 minučių prieš keliaujant į sapnų karalystę, manau, galime visi. Užsikaiskite arbatinuką ir užsiplikykite savo mėgstamos raminančios ir prieš miegą tinkamos arbatos, užsidekite žvakę ir įsijunkite raminančios muzikos (galbūt tai kalėdinės, relaksacinės dainos, džiazas ar panašaus tipo muzika), šitaip sukurdami jaukią atmosferą pasimatymui su savimi. Gurkšnodami arbatą tiesiog giliai pakvėpuokite ir šitaip nuraminkite po visos dienos įsismarkavusį protą. Natūralu, kad kaip tik gali daugiau kilti minčių ir vis nuklysite į jas, tačiau svarbiausia neskubėkite savęs teisti ar pykti, jeigu taip ir nutiks, sugrįžkite toliau į šį jaukų vakarinį pasimatymo momentą. Į praskriejančias mintis žvelkite kaip į kokius nuplaukiančius dienos debesis, nekreipdami per daug dėmesio joms, tiesiog leiskite sau būti šioje magiškoje akimirkoje ir pailsinti tiek kūną, tiek protą. Šis jaukus meditatyvus laikas taip pat puiki galimybė pasiruošti miegui – juk vienas malonumas įkristi į lovą ir pratęsti atsipalaidavimą!
  • Kasdienio dienoraščio ar žurnalo rašymas. Užsiveskite sąsiuvinį, skirtą jūsų kasdienėms mintims. Tik prabudus ryte ar prieš miegą, o gal kitu jums patogiu metu atsiverskite jį ir išrašykite viską, kas yra jūsų galvoje, ką jaučiate, kokios mintys kyla ir pan. Tai puiki praktika tiek atsipalaidavimui, tiek savo minčių susidėliojimui, bendram susivokimui, jausmų išliejimui, tiek gilinant savo paties pažinimą.
  • Pasivaikščiojimas gryname ore. Nors atkeliaujanti žiema su savimi „atsitempė“ ir šaltesnį orą, bet sakoma, kad „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Tad šiltai apsimatūriavus išeikite pasivaikščioti. Ar tai 10-ies minučių, pusvalandžio, ar net 2-ų valandų ir ilgiau trunkantis pasivaikščiojimas – visiškai nesvarbu, svarbu, kokia jo kokybė. Turint galimybę, pasirinkite pabuvimą gamtoje, tačiau ir mieste vaikščioti drąsiai galite, tiesiog gamtoje lengviau galime susikoncentruoti į save, o ne į pašalinius dirgiklius. Vaikščiodami atsiribokite nuo visų neraminančių minčių, leiskite sau pailsėti ir pajausti malonumą būnant vieniems šioje ramybės būsenoje. Pastebėkite gamtą, supančią aplink, argi tai ne nuostabu?!
  • Kelkite sau klausimus ir atsakykite į juos. Iš pirmo žvilgsnio atrodanti niekuo neišsiskirianti klausimų-atsakymų mintis gali būti puiki galimybė sužinoti apie save daug netikėtų ir įdomių dalykų. Kad būtų lengviau, užsirašinėkite klausimus ant popieriaus ir pamąstę taip pat tai pasižymėkite – šitaip lengviau bus suvokti, kas kur kaip. Kokie galėtų tai būti klausimai? Štai keletas pavyzdžių:

-Kokia veikla mane atpalaiduoja?

-Kokia veikla man teikia džiaugsmo?

-Ką šiandien galiu padaryti, kas sukeltų man šypseną / pasitenkinimą?

-...

Atsakę sau į klausimus, galite pradėti daryti tai, kas, pavyzdžiui, jums teikia džiaugsmo, kas atpalaiduoja ir pan. Puiki proga ne tik apie save sužinoti daugiau, bet ir visa tai darant atsipalaiduoti!

Klausykitės vidinio balso

Tokio tipo veiklų, padedančių pažinti save, leidžiančių atsipalaiduoti ir susitelkti į savo vidų, yra itin įvairių ir skirtingų. Pateikiau tik keletą jų, tačiau galite prisigalvoti visai kitokių – šiuo atveju nėra teisingų ar neteisingų idėjų, svarbu, kad tai, ką sugalvotumėte ir darytumėte, jums leistų bent šiek tiek atsitraukti nuo viso šventinio šurmulio bei paskatintų dėmesį sutelkti ties savimi.

Na, o kai jau pamažu pradėsite pažinti savo vidinį pasaulį, galima toliau eiti ruoštis šventėms ar tiesiog gyventi kasdienį gyvenimą, jeigu kalėdinis laikotarpis nekelia ūpo. Svarbu, kad darytumėte būtent tai, kas miela ir malonu jūsų širdžiai.

Magiško asmeninio laiko po savo vidinį pasaulį!