Santykių ateitis: kaip ilgai jūs liksite pora?

Romantiniai santykiai Romantiniai santykiai

Jokia romantinė draugystė nėra, negali ir neturėtų būti tobula. Smulkūs nesutarimai gali vykti nors ir kasdien, tačiau jie toli gražu nereiškia, jog tokia draugystė pasmerkta žlugti. Ir atvirkščiai – išdidūs, jog „niekada“ nėra susipykę, partneriai gali net nenujausti, kaip greitai jie artėja prie idealizuojamų santykių pabaigos, mat vienam iš jų baigsis kantrybė. Tad šį kartą pateikiame keturis svarbius klausimus, kurie leidžia įvertinti, kiek tvari jūsų draugystė.

Kiek panašūs jūs esate?

Ar prisimenate tas akimirkas, kai draugystės pradžioje atrasdavote, jog dievinate tą patį kino filmą ar muzikos festivalį? Suvokimas, kad esate panašus į savo simpatiją, suteikdavo džiaugsmo ir bendrumo jausmą. Laikui bėgant išryškėja ir skirtumai – tai neišvengiama. Tačiau norėdami suprasti, kaip toli jūsų draugystė gali žengti, turėtume atkreipti į skirtumus esminiuose gyvenimo klausimuose. Ar jūsų partneris/-ė nori vaikų? Ar jie norėtų gyventi toje pačioje šalyje kaip ir jūs? Ar jie mėgsta, o gal nepakenčia keliauti? Ar jiems reikia didelio draugų rato, o gal jie mieliau leidžia vakarus tik su jumis namuose? Be abejo, svaigioje draugystės pradžioje mes visi būname tolerantiški ir pasiruošę priimti viską. Tačiau turite suprasti, jog kito žmogaus nepakeisite – ir neturėtumėte to daryti. Klausykitės, ką jūsų partneris/-ė kalba, kokią gyvenimo viziją jie turi? Ar ji sutampa su jūsiške? Ar tikrai norėtumėte turėti vaikų su žmogumi, kurį tam reikia ilgai įkalbinėti? Aukoti karjerą tam, kad jūsų draugas/-ė vakare nesijaustų vienišas/-a namuose? Atsakyti galite tik jūs pats. Tačiau atsiminkite – laikui bėgant skirtumai esminėse gyvenimo srityse tik ryškėja.

Ar jūs abu galite atsiverti?

Ar abu jūs galite kalbėti atvirai ir reikšti savo mintis nebijodami? Nesvarbu, ar kalbate apie rimtus ateities ar tik atostogų planus? O galbūt vienas iš jūsų nutyla, kai kalba pasisuka apie emocijas ar karjerą? Kodėl taip? Greičiausiai vienas iš jūsų nesijaučia saugus, o tokiu atveju emocinis artumas pamažu išblėsta. Taip, kai kurie žmonės yra uždaresni ir jiems reikia daugiau laiko atsivėrimui. Vis dėlto gerai vienas kitam tinkantys partneriai yra linkę visiškai pasitikėti kitu gana greitai.

Ar nesutarimai pasibaigia blogai?

Dauguma partnerių draugystės pradžioje parodo tik geriausias savo puses. Dėl to konfliktai būna reti, tačiau laikui bėgant jų neišvengiamai daugėja. Štai tada ir pradeda aiškėti, kiek draugystei su kitu žmogumi partneriai yra pasiruošę. Gerbiančios viena kitą poros sugeba (ar bent jau mokosi) nesutarimus išspręsti taip, kad neliktų neišsakytų nuoskaudų. Tačiau jeigu konfliktas prasideda arba baigiasi vienas kito išvadinimu negražiais vardais, isterija, kaltinimu dėl visų problemų, užgauliojimu ar net fiziniu smurtu, santykiams tai tampa didžiule žala. Pora nustoja augusi. Vietoje to, kad džiaugtųsi laiku praleistu su kitu, vienas iš partnerių naudos tą laiką apmąstymui, kaip jam išvengti dar vieno tokio konflikto. Taigi tai, kaip sprendžiami nesutarimai, gali nemažai pasakyti, kiek laiko, tikėtina, truks jūsų draugystė.

Ar šalia vienas kito jūs galite būti savimi?

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos suteikia ilgalaikė draugystė, yra tai, kad kitas žmogus pažįsta jus kaip nuluptą – ir vis tiek myli. Todėl turėtumėte atkreipti dėmesį, jei savo partnerio akivaizdoje pradedate elgtis ar kalbėti „tinkamai“. Tai neretai reiškia, jog vienas iš partnerių turi itin aukštus lūkesčius, o kitas žmogus trūks plyš stengiasi juos išpildyti. Siekis būti tobulu vargina ir anksčiau ar vėliau savęs bus klausiama: „Kodėl aš tai darau?“