10 rimtų frazių, kurias vartoti reikėtų atsargiau

Abejotinos frazės Abejotinos frazės

Kai kurie posakiai mūsų kalboje įsišakniję taip giliai, kad švaistomės jais net nesusimąstydami – o reikėtų. Mat tai, kas mums atrodo nereikšminga, situaciją užglaistanti ar pokalbį pratęsianti frazė, kitiems gali suteikti įspūdį, neretai klaidingą, apie mūsų asmenybę ar požiūrį. Edukacinės psichologijos ekspertas Marty Nemko išskiria šias frazes, kurių vartojimą kiekvienam iš mūsų vertėtų peržiūrėti ir nuspręsti, ar jas sakome vietoje ir laiku.

„Niekas neatsitinka be priežasties“. 

Net ir patys religingiausi žmonės tiki, jog mes patys turime galios kurti savo gyvenimus. Situacijų ar įvykių „paaiškinimas“ tuo, kad niekas nevyksta be priežasties, gali sudaryti jūsų, kaip atsakomybės vengiančio ir slaptųjų jėgų veikimu kiekvienoje situacijoje tikinčio žmogaus įspūdį. Ar iš tiesų toks esate?

„Kokia bloga diena!“

Jeigu tai dar tik popietė, rytas ar trečiadienis, aplinkiniai nesunkai gali pagalvoti, jog jūsų dienai sugadinti tereikia labai nedaug. Kur jūsų atsparumas ir optimizmas?

„Geriausias mano draugas amžiams!“

Tokia skambi frazė net ir labai geram bičiuliui rodo, jog esate linkęs ignoruoti laiko nešamus pokyčius. Jie vyksta – neišvengiamai ir nepriklausomai nuo jūsų valios. Neatsargus „geriausių amžinų draugų“ etikečių klijavimas gali parodyti jus kaip lengvabūdį ir draugystės rimtai nevertinantį žmogų.

„Galiu imtis bet ko.“

Net jeigu manote, jog taip save pozicionuojate kaip drąsų ir gyvenimo azartu besimėgaujantį žmogų, aplinkiniai greičiau bus linkę jus įvertinti kaip neprotingą riziką mėgstantį, bet ne išmintingą asmenį.

„Aš tikiu besąlygiška meile.“

Kaip ir „geriausias draugas amžiams“, tokie juodai balti teiginiai išminties jums neprideda. Dar daugiau – gali atrodyti, jog padarėte kažką tokio, apie ką sužinoję kiti žmonės nuo jūsų nusigręžtų. Meilė susideda iš daugybės pilkų atspalvių, kuriuos sudėlioja patirtis, bet ne žodžiai.

„Tai tik tavo nuomonė, nieko daugiau.“

Paprastai taip rikteli žmonės, kurie nesutinka su ką tik išsakytomis mintimis, tačiau patys nesupranta, kodėl, arba nežino, kaip jas atremti.

„Aš esu komandos žmogus.“

Gebėjimas dirbti komandoje yra svarbu, tačiau nuolatinis to pabrėžimas gali leisti kitiems suprasti, kad tikitės, jog jie padarys dalį jūsų darbo. Juk jūs – komanda!

„Dabar – tavo auksinis amžius.“

Gyvenimas neturi iš anksto nubrėžto šablono. Net jeigu esate įsitikinęs, kad kažkas privalo būti nepakartojamame savo amžiaus tarpsnyje, pirmiausia išsiaiškinkite, kuo iš tiesų tas žmogus gyvena. Antraip galite pasirodyti nejautrus ir linkęs į apibendrintus vertinimus.

„Galų gale, viskas vis tiek išsispręs.“

O, jei tik tai būtų tiesa!

„Kas nerizikuoja, tas negeria šampano“.

Šauni frazė, kai pasakoma laiku ir vietoje. Tačiau jeigu mestelite ją kitam žmogui nepasidomėjęs, kuo jis rizikuoja ar ką gali prarasti, mažų mažiausiai galite pasirodyti prisiskaitęs pigių knygučių motyvacijai pakelti.