Aplinka, leidžianti būti savimi, ar aplinka, uždaranti į „dėžutę“?

Gyvenime visi esame skirtingi: įvairiais pomėgiais, darbais, talentais, potyriais, patirtimis, išvaizda, mąstymu ir daugeliu kitų aspektų. Tačiau yra sritys, kurios bendrai paliečia visus – asmeninis gyvenimas, šeima, darbas, aplinka ir pan. Šįkart norėčiau pakalbėti apie vieną faktorių, kuris mus supa diena iš dienos ir nuo kurio niekur nepabėgsime ar nepasislėpsime, tai – aplinka – mus supantys žmonės.

Du skirtingi pasauliai

Įsivaizduokite dvi skirtingas situacijas:

  • Jus supa besišypsantys žmonės, kurie gyvenime daro tai, kas jiems kelia džiaugsmą, nuolatos tobulėja, teigiamai mąsto, dalinasi pozityviomis mintimis su aplinkiniais ir kiekvieną iššūkį priima kaip galimybę išbandyti savo jėgas, išmokti kažką naujo ar paprasčiausiai judėti į priekį.
  • Jus supa visuomet susiraukę, viskuo nepatenkinti žmonės, kurie mąsto neigiamai, kiekvieną asmenį ir bet kokį jo poelgį „išburba“, iškeikia, nesėkmei nutikus kaltina visą pasaulį, skelbia garsiai savo negatyvumą ir niekuomet nepamatysi tokių žmonių nuoširdžiai besijuokiančių.

Kuri situacija mielesnė širdžiai? O kuri realesnė jūsų aplinkai? Pripažinkime, būna visokių dienų: kai norisi nepaliaujamai džiūgauti dėl įveiktos užduoties, kai nekyla jokių didesnių nei pozityvių, nei negatyvių minčių, emocijų ar jausmų, ar kai ašaros pačios byra tarsi pupos iš akių ir liūdna, nors tu ką. Ir tai visiškai natūralu, juk tai yra gyvenimas ir mes nesame kažkokie robotai, įjungti pagal įrašytą programą „Būti tobulu“. O mūsų tas netobulumas taip gražu! Visos tos nuoširdžios emocijos, nesuvaidinti jausmai, pergyventos istorijos, tikri nuotykiai. Tačiau tai, kokioje aplinkoje gyvename, būname ir nuolatos sukamės, turi didelę reikšmę mūsų pačių pasaulėžiūrai ir gyvenimui, bendrai savijautai, gerovei. Juk ne veltui sakoma, kad „apsupk save tokiais žmonėmis, kokiu pats norėtum būti“.

Apsupti save žmonėmis, kurie leistų būti savimi

Amerikiečių verslininkas ir motyvavimo treneris Jim Rohn yra pasakęs, jog „esi 5 žmonių vidurkis, su kuriais leidi daugiausiai laiko“. Tad apsupkite save saugia, palaikančia aplinka, kurioje galėtumėte klysti be jokių kaltinimų ar priekaištų, galėtumėte daryti galbūt kažkam atrodančius kvailus ar netinkamus sprendimus, tačiau jums tai būtų tai, kas kiltų iš pačios jūsų širdies. Apsupkite save tokia aplinka, kur galėtumėte tobulėti, judėti į priekį, vėl klysti, vėl mokytis ir matyti pasaulį kaip palankią terpę tiek jūsų asmeniniam, tiek profesiniam augimui. Kur galėtumėte būti savimi ir gyventi pagal tai, kaip jaučia jūsų širdis. Apsupkite save būtent tokiais žmonėmis, kurie patys įsiklauso į savo vidų, patys klauso savo širdies, gyvena laisvės kupiną gyvenimą, kur gali būti būtent tokie, kokie yra. Argi tai ne magiška?! To ir linkiu jums. Aplinkos, kuri būtų palaikanti terpė gyventi gyvenimą, įsiklausant į savo vidų, savo širdį.

Saugios aplinkos kūrimas

Na, o pabaigai dar vertėtų išsiaiškinti, tai kokia gi ta jūsų aplinka iš tiesų yra. Ar ji palaikanti, saugi, pastiprinanti, o gal visa griaunanti ir menkinanti? Atsakykite patys sau į šiuos klausimus:

  • Kaip jaučiuosi šioje aplinkoje, kurioje esu?
  • Su kokiais 5 žmonėmis praleidžiu daugiausiai laiko?
  • Kaip su kiekvienu jų jaučiuosi?
  • Kaip turėtų atrodyti aplinka, kurioje jausčiausi saugiai būti savimi?
  • Kiek ir kuo tai skiriasi nuo mane supančios aplinkos?

Atsakę sau į šiuos klausimus pagalvokite, kaip jūs patys galėtumėte prisidėti ir ką asmeniškai jūs pats galėtumėte padaryti jau šiandien, kad bent žingsneliu priartėtumėte prie savo svajonių gyvenimo, kuriam plėtotis būtų sukurta saugi aplinka.

Nuostabių minčių ir palaikančios aplinkos!